Про це заявив народний депутат України Михайло Хміль.

Як відомо, Верховна Рада України не прийняла у першому читанні проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування екологічного податку. За відповідне рішення проголосували лише 177 (при необхідних 226) народних депутатів із 384, зареєстрованих у сесійній залі. При цьому варто наголосити, що проігнорували цей законопроект саме представники фракції ПР.

«Законопроект передусім передбачає екологічний захист місцевих громад, на території яких розташоване те чи інше підприємство. Звичайно, заводи чи фабрики, своєю діяльністю шкодять екології, відтак логічно, коли кошти з екологічного податку йдуть на потреби власне цих територій. Проте, за новим Бюджетним кодексом передбачається поступове зниження планки відрахувань екологічного податку до бюджетів місцевого самоврядування. Цього не можна допускати», – зазначив М.Хміль.

Законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування екологічного податку підготований народним депутатом від ВО «Свобода» Іриною Сех.
За її словами, метою проекту є забезпечити можливість виконання органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади повноважень, визначених Законом "Про охорону навколишнього природного середовища", не зменшуючи порівняно з 2011-2012 роками відсотку відрахувань екологічного податку до місцевих бюджетів.
Саме з коштів цього податку, 65% якого протягом 2011–2012 років надходило до місцевих бюджетів, територіальні громади розв‘язували місцеві екологічні проблеми. Мета законопроекту – не допустити зменшення таких відрахувань.

Проектом пропонується з 1 січня 2014 року повернутися до розподілу коштів екологічного податку, який був передбачений Бюджетним кодексом під час його прийняття, а саме 50 відсотків коштів податку пропонується зарахувати до спеціального фонду сільських (селищних), міських бюджетів, 20 відсотків до спеціального фонду обласних бюджетів та бюджету Автономної Республіки Крим, 30 відсотків до спеціального фонду Державного бюджету.

Запроваджений з 2011-го року новий бюджетний кодекс України передбачає поступове зниження планки відрахувань екологічного податку до бюджетів місцевого самоврядування: до 47% у 2013-му та до 35%, починаючи з 2014 року.

ІА "Вголос": НОВИНИ