Павло Гудімов – екс-океан, вокаліст групи Гуд:мов, дизайнер, арт-менеджер, художник, фотограф та світовий рекордсмен у швидкості зйомок відеокліпа.

Нещодавно у Вас вийшов новий альбом, чи задоволенні Ви відгуками про нього? І що можна сказати про рівень рецензій на "Монополію"?

Приємно починати весну з випуску нового альбому. Спочатку група Гуд:мов видала "Монопол:ю", слідом – сінгл "Навесні". Також в альбом увійшли вже розкручені сінгли "Зв’язок" і "Сумую".

Не можу сказати що читаю багато рецензій на власну творчість, але ті, які трапляються мені в журналах, наприклад в "Кореспондент", "10 дней" або "Rolling Stone", "Play" мені сподобались. Приємно, коли журналісти пишуть рецензії не за прес-релізами, а з власних вражень від прослуховування альбому.

Чи потрібна музична критика і чи вона існує в Україні, на Вашу думку?

Критика потрібна будь-яка, і музична, і театральна, і кінокритика, і критика в галузі сучасного мистецтва, але, на жаль, ми швидше втрачаємо її, ніж знаходимо. Колись у нас були спеціалізовані журнали "Нота", "Українське мистецтво", але зараз всі вони пішли, стали історією.

Я вважаю, що в Росії ситуація краще, там існують спеціалізовані журнали рецензій, такі як "Play", або адаптований під російського читача американський "Rolling Stone", який має гасло – "журнал про современную культуру и музыку".

Я вже не кажу про великий вибір мистецьких видань за кордоном, не тільки популярних, але й професіональних на тему класичної музики, джазу, журнали для інструменталістів "Guitar Player", "Modern Drummer" та інші. А журнали з мистецтва – в кожній цивілізованій країні їх декілька. Наприклад, в Чехії є журнал "Grafeon", який видається англійською мовою і цілком присвячений графіці

У останньому альбомі помітний вплив сучасної європейської музики, що Ви можете сказати на це?

Гурт Гуд:мов вважають україно-британським міксом. Я би уточнив, що альбом "Монопол:я" має вплив американської музики. "Сумую", "Навесні" – американо-канадський комерційний рок, "Моя любов", "Зв’язок" – натхнення емоційного Джеймса Брауна, який нажаль помер в грудні минулого року. Пісні "Арізона" та "Печери Нью-Йорка" розповідають про вплив на нас своєї країни, всім великим пластом від блюзу, джазу до Doors та LSDSoundsystem. Хоча роль Англії в музичному розвитку ми цінуємо дуже сильно.

Важко не запитати, альбоми "Міра" і "Werewolf", як Ви їх оцінюєте?

Я прослухав обидва альбоми і хочу сказати що кожен слухач зрозуміє, що кожен пішов у власному напрямку, хто в політично-релігійному, хто в естетично-виховному, а хто в бадьоро-романтично-роковому. У всьому є своя міра і своя монополія

А що Ви думаєте про Євробачення 2007 і Вєрка Сердючка…

Мій менеджер Ганна, занотовуючи за мною відповіді на запитання з цього приводу скандувала: "Ганьба!" Я вважаю, що цей "нафталіновий" фестиваль в 2006 році підтвердив, що люди, радше, сприймають стьоб, ніж слиняві пісні і невдалі спроби бути оригінальними. Напевно, цей конкурс комусь потрібен, наприклад, щоб розкрутити спонсорів.

Чим Ваша "Я Галерея" відрізняється від інших арт-галерей?

5 останніх років я професійно займаюсь дизайном і архітектурою, 4,5 роки я професійно займаюсь арт-менеджментом та виставками в якості куратора. 12 квітня на Подолі відбулося відкриття мого арт-центру "Я Галерея".

Арт-центр – тому що це виставкова зала, бібліотека з можливістю придбання добре відібрану літератури і музику, власне видавництво мистецької літератури "Артбук", семінари, майстеркласи в рамках кожної виставки, а також заняття з талановитими дітьми, презентації книжок і підтримка усіх проектів в галузі сучасного мистецтва, які заслуговують уваги.

В той час, як більшість галерей в Києві, Львові нагадують сувенірні крамниці. Я вважаю, що високе мистецтво має бути подано на високому рівні, тому все від інтер’єру, світла і музичного супроводження має бути зроблено з врахуванням досвіду найкращих закордонних мистецьких закладів.

Чи вписується сучасне українське мистецтво в світовий контекст і на скільки його можна назвати модерним?

Сучасне українське мистецтво, на мій погляд, знаходиться на дуже високому рівні. Ми знаходимося в "золотій порі", коли наші митці добре працюють головою, не забуваючи про майстерність і про руки. Воно якісно відрізняється від сучасного мистецтва, яке я бачив в Лондоні, Нью-Йорку і Москві. Також, на високому рівні знаходиться та швидко розвивається молоде сучасне мистецтво – Contempory Art.

Основні критерії естетики від Павла Гуд:мова...

Це краще спитати у Хусточки з "Esthetic educations" . А якщо серйозно – мінімалізм, врахування сучасних тенденцій і світового досвід

Хто виступатиме головним куратором виставок?

Куратором усіх виставок в "Я Галерея" виступаю я, тому вона так і називається, то мій суб’єктивний погляд на стан нашого сучасного мистецтва.

Ваші улюблені українські художники, скульптори? До речі, цей рік у Львові визнано роком Іоана Георгія Пінзеля, барокового скульптора, звісно, все це залишається лиш на словах. Біля Львова, у Брюховичах, є музей скульптур геніального, проте, майже, незнаного в Україні скульптора Михайло Дзиндри і таких ще багато, а як з цим мистецтвом, геніальним, але непізнаним, чи так і варто його залишити в підвалах?

Я дуже люблю творчість Пінзеля, люблю барокову скульптуру і народну дерев’яну скульптуру і, взагалі, вважаю, що після сучасного мистецтва, народне мистецтво, в контексті світового, є самим концептуальним, прогресивним і відвертим.

Добре, що у Львові є багато музеїв з експозиціями класичного і народного мистецтва. Я сам в свій останній приїзд у Львов на початку травня присвятив багато часу повторному перегляду цих експозицій і вважаю, що Львів в цьому плані, знаходиться у виграшному положенні, навіть, стосовно Києва.

Ви вважаєте себе геніальним?

Я вважаю геніальними і дуже люблю людей з якими співпрацюю, серед яких, найулюбленіший – Сухоліт, серед графіків – Маков, дуже люблю творчість Миколи Маценка, Олега Тістола, захоплююся Оленою Бланк, яка робить дива з керамікою, львівського художника Ігоря Яновича, який, здебільшого, виставляється в Києві і закордоном, ніж в рідному місті.

Серед фотографів, геніальним вважаю Олександра Ранчукова,. Його книга "Київський альбом" буде видана видавництвом "Артбук" в червні до відкриття виставки "Фотографія", яка буде проходити з 14 червня по 16 липня в "Я Галерея".

фото: www.day.kiev.ua, www.crossroads.com.ua, www.openmusic.ru

ІА "Вголос": НОВИНИ