Компанія BioNTech/Pfizer, яка виробляє зокрема вакцину від коронавірусу, звернулася до регулятора Євросоюзу з заявкою на допуск препарату для щеплень дітям від п'яти до 11 років. У компанії стверджують, що їхні дослідження демонструють безпечність і ефективність вакцини.

Про це повідомило видання Deutsche Welle.

Американська фармацевтична компанія Pfizer і її німецька партнерка BioNTech надали Європейській агенції з лікарських засобів (EMA) дані дослідження вакцини від COVID-19 серед дітей у віці від п'яти до 11 років. Виробники повідомили в п'ятницю, 15 жовтня, що мають намір отримати від європейського регулятора дозвіл на використання препарату для імунізації дітей від коронавірусної інфекції.

Місяць тому Pfizer і BioNTech вже заявили, що дослідження вказують на безпечність вакцини та «стійку» імунну відповідь, яку вона викликає в цій віковій групі. Зараз виробники просять EMA надати їм реєстраційне свідоцтво в Європейському Союзі. До цього Pfizer і BioNTech надіслали аналогічні дані в Управління з санітарного нагляду за якістю продуктів харчування і медикаментів США і запросили там екстрений дозвіл на використання вакцини для малих дітей/

У дослідженні Pfizer і BioNTech брали участь 2 268 дітей у віці від п'яти до 11 років. Вони, так само, як передбачає вакцинація дорослих і підлітків, отримували дві дози вакцини з інтервалом в 21 день. Дозування для дітей становило 10 мікрограмів, тоді як дорослим вводять 30 мікрограмів препарату.

Зазначимо, що вакцина Pfizer/BioNTech уже певний час використовується для вакцинації підлітків від 12 років у багатьох країнах світу. У ЄС і США вакцину допущено до використання в цій віковій групі з травня 2021 року. В Україні щеплювати підлітків цією вакциною міністерство охорони здоров'я рекомендувало в липні.

Крім того, виробники проводять тестування препарату на дітях у віці від шести місяців до двох років, а також - від двох до п'яти років. Дані щодо результатів цих досліджень можуть з'явитися вже до кінця року.

Нагадаємо, як писав «Вголос», на Львівщині щеплення від коронавірусу отримало майже 20% населення області. 

 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ