Про це він розповів в інтерв’ю Вголосу.
Зокрема, за його словами, спершу треба з’ясувати, за які кошти будуватимуть сміттєпереробний завод: бюджетні, кошти інвестора чи комбінований варіант.Науковець запевняє, маючи фінансування можна обрати технологію, а відтак і розмір необхідної земельної ділянки.
«В залежності від технології слід обирати місце розташування і площу земельної ділянки. Є такі об’єкти, що достатньо три гектари, а інша технологія потребує п’ятдесят гектарів. Є намічені місця, де в принципі можна робити полігони. Але варто задуматись, чи треба сьогодні робити полігони, якщо є сучасні методи переробки», – розповів він.
Перешкоджає вирішенню проблеми і силовий варіант, з яким намагаються знайти ділянку. Іван Зозуля зазначає, що не чиновник повинні іти до громади, а сам інвестор і показати і показати, що хоче будувати.
«Коли людям кажуть, що хочуть робити полігон, вони уявляють другі Грибовичі, бо не бачили нормальних об’єктів і технологій, які є в світі. Інвестор повинен зібрати декілька людей, завести і показати, як функціонує такий завод, показати, що він безпечний. Якщо у одній сільраді йому відмовлять, він може поїхати в іншу. Головне, щоб люди, які живуть там, були зацікавлені. Коли в області побудують перший зразковий завод, показавши, що є сучасні методи, інші громади теж захочуть. Політики і громадськість мають допомагати інвестору, а не бентежити людей», – запевнив Іван Зозуля.
Крім того, за його словами, будь-який інвестор не вкладатиме гроші, коли не знатиме дату закриття Грибовичів, бо туди сміття возять за безцінь.
«Розроблений інститутом проект, який зараз на експертизі, показує реальні терміни. Коли інвестор побачить, що існуюче сміттєзвалище закриється за два-три роки, а він за цей час може звести свій завод, можете бути певні, він не гаятиме часу і почне будівництво», – додав він.
Повний текст інтерв’ю читайте ТУТ.
ІА "Вголос": НОВИНИ