ЛЬВІВ, 7 ЛИПНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – Львівські підприємства, які виробляють продукцію в упаковках, повинні сплачувати кошти обласному бюджету за утилізацію викинутої тари.

Про це у коментарі Presstime повідомив голова робочої групи з питань розвитку програми Львівської облради по поводженню з твердими побутовими відходами, депутат від ГП «Пора» Дем’ян Малярчук.

За такі дії виступають депутати Львівської обласної ради.

«Ще пів року тому ми створили обласне комунальне підприємство, в обов’язки котрого входить співпраця з підприємствами, тобто збір коштів від них і скерування цих коштів у розвиток тих структур, сміттєпереробних заводів, котрі відсортовували б сміття і займалися його утилізацією. Але сьогодні існують проблеми з бізнесом, котрий не зовсім хоче працювати по такій схемі», - пояснив Дем’ян Малярчук.

За його словами, існує три групи підприємств у цьому питанні.

«Є підприємства, котрі не хочуть чути про таку проблематику, їх влаштовує те, що вони нічого не платять і тихенько працюють. Інша група підприємств – це ті, котрі працювали в свій час з Укркомресурсами, зараз працює або з ними, або з різними фірмами з інших міст, де вони платять гроші і їм привозять аркуш, що така сировина була утилізована. Є третя група підприємств, котрі розуміють проблематику, несуть відповідальність за свою діяльність та співпрацюють з обласним комунальним підприємством», - зауважив Дем’ян Малярчук, додавши, що бізнес не повинен платити за утилізацію структурам в інших регіонах, а має сплачувати кошти за забруднення Львівщини саме обласному комунальному підприємству.

Серед фірм, що зараз співпрацюють з обласним комунальним підприємством Малярчук назвав ВАТ «Іскра» та виробника мінеральної води «Трускавецька».

«Я робитиму все для того, щоб фірма, котра платить кошти за утилізацію в Київ або в інші регіони не отримувала будь-якої підтримки з боку обласної ради» - додав Дем’ян Малярчук.

За словами депутата, коли уряд України у 2002 році створив відповідне підприємство «Укркомресурс» - структуру, котрій підприємства сплачують кошти за утилізацію відходів, то це була наперед сформована корупційна схема.

«Гроші ішли в цю структуру, а уряд зібравши вже мав би працювати, тобто знайти спосіб як то утилізувати. Але такий механізм є вже наперед корупційною схемою. Всі почали платити, гроші пішли на Київ і нічого назад не вернули. За шість років не появилося жодних ліній по переробці, сортуванню. Нічого цього на Львівщині і напевно ніде в Україні не було зроблено» - повідомив Дем’ян Малярчук.

ІА "Вголос": НОВИНИ