Про це йдеться в скарзі ГО прокурору Шевченківського району, прокурору м. Львова, прокурору Львівської області та генеральному прокурору України, яка є в розпорядженні «Вголосу».
«11 березня 2009 р. засновника ПП Мельника 3. С. було викликано на комісію в Шевченківську районну адміністрацію м. Львова, на засіданні якої після ознайомлення членами комісії із нарахуваннями заробітної плати працівникам ПП "Кондор" з 01 листопада 2008 р., п. Мельнику 3. С. було в ультимативній формі запропоновано підвищити заробітну плату працівників до 1500 грн., із чим останній не погодився, обґрунтовуючи це економічною нерентабельністю. У відповідь на це представником Департаменту економічної політики ЛМР було зазначено, що у випадку залишення заробітної плати в розмірі меншому ніж 1500 грн. щодо ПП "Кондор" будуть проведені перевірки органами прокуратури та державної податкової інспекції. Окрім цього, будуть анульовані усі дозвільні документи, що видані ЛМР, та буде розірвано договір оренди земельної ділянки», - йдеться в скарзі.
Підприємці наголошують, що згідно чинного законодавства, не передбачено повноваження органів місцевого самоврядування втручатися в здійснення правомірної господарської діяльності та висувати вимоги підвищення заробітної плати найманим працівникам суб'єктів господарювання.
«Згідно з ч.І ст.21 Кодексу законів про працю трудовий договір є угодою між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, тобто укладається між двома сторонами без участі третіх осіб. Розмір заробітної плати працівника є істотною умовою трудового договору і визначається за взаємною згодою сторін без втручання сторонніх осіб, в тому числі будь-яких чиновників», — наголошено в скарзі.
Підстави для припинення договору оренди земельної ділянки чітко визначені ст.31 Закону України "Про оренду землі", якою не передбачено такої підстави як відмова виконати неправомірну вимогу органу місцевого самоврядування, - стверджують підприємці.
ІА "Вголос": НОВИНИ