Директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олег Осаульчук повідомив, що ремонт у пивницях і на подвір’ї будівлі проводили без нагляду археологів. Тому усі культурні нашарування з цього приміщення вивезли, а те, що залишилося,  залили бетоном.

«Як археолог і науковець можу ствердити, що історичну інформацію цієї ділянки Львова ми втратили повністю. Уже ні нам, ні наступним поколінням археологів не вдасться встановити процесу заселення цієї ділянки, або ж процесу будівництва і перебудови кам’яниць, на основі яких постав палац Любомирських», – розповів Олег Осаульчук.

Він вважає, що вина за таку недбалість лягає в першу чергу на тих, хто погодив проектну документацію на реставрацію палацу Любомирських і дав дозволи на початок робіт. Згідно з чинними нормами закону в зоні ЮНЕСКО не можна проводити земляних робіт без присутності археолога.

Контролювати, чи виконавчі залучили експертів, мали управління охорони історичного середовища Львівської міськради і управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА. 

Осаульчук додає, що у Львові часто трапляється, що археологів не повідомляють про такого виду роботи. Зокрема за цей рік близько 10 разів без археологічного нагляду розчищали підвали.

ІА "Вголос": НОВИНИ