"За приблизними підрахунками, загальна сума щомісячних відрахувань "спрощенця" до бюджету становитиме від 900 грн на місяць (на початок року ця сума становила 200 грн - ІФ)", - сказав партнер аудиторської компанії "PSP Audit", сертифікований аудитор Дмитро Сушко.
За його словами, окрім єдиного податку, розмір якого буде збільшено з 200 до 600 грн, підприємці вже сьогодні додатково перераховують збір до Пенсійного фонду у розмірі 300 грн.
"(...) При цьому для тих небагатьох, хто отримає право залишитися "спрощенцем", згідно з положеннями проекту Податкового кодексу, запропонованим урядом, ухвалений ще в 1998 році поріг знижується (з 500 тис. грн до 300 тис. грн - ІФ)", - сказав Д. Сушко.
У свою чергу, юрист адвокатського об'єднання Arzinger Ірина Байбарс зазначила, що згідно з проектом кодексу нівельовано норму чинного законодавства про виняткове встановлення ставок податків Верховною Радою шляхом ухвалення законів, а не органами місцевого самоврядування.
За її словами, документ передбачає, що ставка єдиного податку має встановлюватися в межах до 600 грн для населених пунктів з чисельністю населення понад 150 тис. осіб і до 200 грн - в інших населених пунктах органами місцевого самоврядування. При цьому ставку може бути збільшено до 1500 грн для деяких видів діяльності.
І. Байбарс зазначила, що проект передбачає вилучення з єдиного податку (порівняно з чинним податковим законодавством) усіх інших податків та обов'язкових платежів, окрім податку на доходи фізичних осіб, ПДВ та збору на провадження певних видів господарської діяльності.
"Це означає, що всі інші податки, збори та обов'язкові платежі, включно зі зборами до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, плату за землю, патенти, збори за розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг тощо, доведеться сплачувати додатково", - сказала юрист .
На її думку, найвідчутнішими наслідки ухвалення Податкового кодексу в наявному вигляді будуть для "спрощенців", що працюють у сфері послуг.
"На жаль, з набуттям чинності Податкового кодексу практично вся сфера послуг малого і середнього бізнесу залишиться "за бортом", - сказала І. Байбарс.
Як пояснила експерт, єдиний податок, згідно з нормами кодексу, зокрема, не поширюватиметься на консалтингову діяльність (у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, права тощо).
Як повідомлялося, прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає недоцільним підвищувати максимальну межу річного виторгу підприємців для роботи на єдиному податку. На його думку, в Україні необхідно стимулювати не торгівлю, в якій працює значна частина суб'єктів, які застосовують спрощену систему оподаткування, а виробництво.
Внесений на розгляд парламенту проект Податкового кодексу виключає із платників єдиного податку юридичних осіб, а також скорочує перелік видів діяльності, які можуть застосовувати спрощену систему оподаткування. Її не зможуть застосовувати, зокрема, аудитори, адвокати, бухгалтери.
ІА "Вголос": НОВИНИ