Представник РПЦ, політичний філософ А.В. Щипков вирішив прокоментувати статтю Путіна «Про історичну єдність росіян і українців» у вигідному для Московського патріархату світлі. Він заявив, що тема «розколу» Церкви в Україні є однією з центральних в публікації В. Путіна, заявив він.

Про це інформє сайт РІСУ.

Щипков акцентував: «Основний посил публікації, що пояснює причини, зокрема, церковного розколу, в тому, «що ми ніколи з цим не погодимося»».

«Релігійний аспект в статті Путіна займає за кількістю знаків невелике місце, але за змістом - один з центральних. Сьогодні «свобода совісті» використовується в якості технології з розщеплення єдиного народу на ворогуючі групи. Йдеться про відрив тих росіян, які зараз живуть в Україні, від росіян у Росії. Для цього створюється штучний релігійний розкол. Президент називає цей фактор поряд з іншими - територіальними, культурними, мовними. Так що мова йде не про протистояння всередині Православ'я, наприклад, через виникнення єресей, а про штучний розкол, організований політичними силами», - сказав А.В. Щипков. Його слова поширив офіційний сайт РПЦ.

Що ж до фрази Путіна «Ми ніколи з цим не погодимося», то експерт стверджує:

«У цьому сенсі, це дуже жорсткий текст. Йдеться про те, що ми будемо відстоювати інтереси росіян на території України. Ми один народ, і свій народ зраджувати не будемо. З України роблять анти-Росію, але ми ніколи не будемо антиукраїнцями, - пояснив співрозмовник агентства. - У статті Путін каже як людина, на якій лежить історична відповідальність».

Сповнена домислів та перекручень історичних фактів стаття президента країни-агресора Путіна була опублікована 12 липня на сайті Кремля.

Як ми вже повідомляли, згідно опитувань, предстоятелем об'єднаної Церкви українці бачать главу ПЦУ митрополита Епіфанія.

ІА "Вголос": НОВИНИ