Чемпіонат, якого могли й не побачити поціновувачі баскетболу в Україні, таки взяв початок. Збори керівників Суперліги все ж відбулися, ліміт на легіонерів скасовано, а власне Суперліга отримала статус чемпіонату України. Український баскетбол вступає в нову фазу розвитку. Це стосується й львівської "Політехніки-Галичини", яка у минулому розіграші стала відкриттям турніру, посівши підсумкове четверте місце.
Незважаючи на провал в останніх двох серіях плей-офф, "політехи" все ж можуть записати собі минулий сезон в актив. Команда, яка перед минулим сезоном фінішувала на останній сходинці, зуміла вв'язатися у боротьбу за медалі. Желько Лукаїч став більш, ніж гідною заміною Валентину Вороніну й вивів команду на якісно новий рівень.
Однак у міжсезонні у складі "Політехніки" відбулись суттєві зміни: команду покинули ряд виконавців, які складали скелет колективу, й далеко не факт, що гравці, які прийшли їм на заміну, зможуть виконувати на паркеті такий же об'єм роботи. Саша Васільєвіч, Горан Іконіч, Іван Шкурупій та ветеран львіського клубу Ярослав Зубрицький через різні причини не показували належного рівня гри, але Майкл Лі й особливо Даррел Мітчелл беззаперечно входили до когорти лідерів.
На папері менеджмент "Галичини" спрацював на славу: фрон-корт команди був наповнений гравцями високого рівня, які вже позитивно зарекомендували себе в українській Суперлізі: Кінделл Дайкс не один сезон вів за собою івано-франківську "Говерлу", Ярослав Лемик, який після довгої перерви повернувся у рідне місто Лева, у складі івано-франківців також не загубився, Олександр Кольченко не так давно був основним в українській збірній, а Максим Івшин та Дмитро Тихонов повинні підсилити лавку команди. Сербському фахівцю варто розраховувати й на перспективну молодь: Микола Полюляк повернувся з оренди у білоруському "Свілочі" й готовий перекваліфікуватись з "молодого і перспективного" у справжнього професіонала. Єдиною проблемною позицією у складі "левів" видається місце розігруючого - маловідомий серб Браніслав Ратковіца відверто не тягне на рівень Суперліги й навряд чи змусить забути про втрату Мітчелла.
Не можна не сказати й про збереження у клубі найкращого "підбиральника" чемпіонату - Владана Вукосавлєвіча, зусиллями якого львів'яни змогли дістатись до півфіналу першості. Однак переважну більшість влучних кидків серб робив з передач Мітчелла й саме зв'язка з американцем наводила страх на абсолютно всі командb першості.
Львівські вболівальники баскетболу уже, мабуть, звикли до серйозних ротацій в команді після завершення чемпіонату. З початком нового сезону тим, для кого і грають баскетболісти, не тільки регулярно доведеться ходити у палац спорту "Галичина", а поступово знайомитися з новими львівськими "левами". Така процедура стала уже звичною, мабуть, не тільки у Львові, а й в інших містах України. Звісно, де є команди, що виступають у Суперлізі.
Напередодні старту сезону вболівальників "політехів" не покидають змішані почуття: склад команди, не враховуючи позиції "першого номера", практично медальний, фрон-корт українців - чи не найкращий в лізі (не забуваймо Леоніда Стефанишина та Сергія Алфьорова), тренер - звісно, найвищого гатунку, центровий - з тієї ж "опери". Проте невідомо, як проявлять себе у столиці Галичини новачки, чи приживуться у команді, і чи стануть незамінними деталями у механізмі під назвою "Політехніка-Галичина". Звісно, опускати високу планку минулого сезону ніхто не збирається, але цікаво, що буде потім: безславний виліт у плей-офф чи місце у трійці? Відповіді на ці питання може дати лише чемпіонат. Залишається лише спостерігати за зародженням нової команди, яка потенційно може втерти носа будь-якому представнику Суперліги.
Сьогодні, 11 жовтня, "Політехніка-Галичина" матчем у Черкасах проти місцевих "Мавп" стартує у новому чемпіонаті української Суперліги. Початок матчу о 19:00. Відеоонлайн трансляцію матчу дивіться ТУТ.
Андрій Сеньків
ІА "Вголос": НОВИНИ