ЛЬВІВ, 16 СІЧНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — Заступник голови Львівської обласної організації ГП «Пора», заступник голови Львівської обласної ради Левко Захарчишин вважає, що Польща свідомо затягує процес запровадження спрощеного перетину кордону для українців.
Про це він заявив на прес-конференції сьогодні.
«Напруження, яке виникло на початку січня, було прогнозованим. Ще весною минулого року були акції протесту, у тому числі наша партія їх проводила. Їх метою було привернути увагу на проблему, яка нас чекає. Мусимо констатувати, що не вдалося нашим і польським державним лідерам вчасно полагодити всі питання», сказав Захарчишин.
Він навів приклад Угорщини, з якою таких проблем немає: «Ми бачимо аналогічну ситуацію на угорсько-українському кордоні, де немає таких проблем. Угорщина і Польща увійшли в Шенгенську зону одночасно».
На думку Захарчишина, зважаючи на те, що на території України проживає багато етнічних угорців, Угорська держава зробила все, щоб забезпечити їх права.
«Очевидно, що враховуючи на те, що на українсько-польському прикордонні, багато громадян Польщі займаються так званою «човниковою торгівлею», очевидно, що польський уряд напевно робить все для того, щоб затягнути процес прийняття спрощеного режиму для громадян України, які проживають в прикордонній зоні, звичайно, захищаючи інтереси своїх громадян», - підкреслив він.
Захарчишин також нагадав, що проект угоди про правила місцевого прикордонного руху МЗС України передало польській стороні ще в березні 2007 року. «До кінця 2007 року було заплановано провести другий тур переговорів, в якому мали бути кінцево зафіксовані всі позиції і здійснені формальності. Але досі цей документ не є підписаний», - наголосив він.
За словами заступника голови облради, Польща висуває невиправдані вимоги до документів, які вимагають від громадян України для отримання візи. Серед таких вимог він назвав: копія трудової книжки та копія внутрішнього паспорта. «Я маю порівняльні матеріали по інших державах Шенгенської зони. Немає такої практики в інших країнах Шенгену», - зазначив Захарчишин. Він вважає це свідомим ускладненням у видачі віз.
Нагадаємо, що 2007 року до Шенгенської зони приєдналися Польща, Угорщина, Словаччина, Латвія, Литва, Естонія, Словенія, Чехія і Мальта.
З 21 грудня 2007 року припинився сухопутний і морський контроль на межах цих країн і країн ЄС. З кінця березня 2008 року буде скасований повітряний контроль. До приєднання нових членів учасниками міжнародного договору, що ліквідовує контроль на внутрішніх і зовнішніх межах країн Євросоюзу, а також що дає можливість громадянам вільно перетинати межі, були 13 країн. Це Австрія, Бельгія, Німеччина, Греція, Данія, Іспанія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Швеція, Фінляндія і Франція. Також до групи країн Шенгенської угоди входять 2 держави, що не є членами ЄС: Ісландія і Норвегія.
ІА "Вголос": НОВИНИ