Про це інформує Польське радіо.

Під час засідання Комісії Сейму зі зв’язків з поляками за кордоном віце-міністр висловив надію, що заборону буде негайно скасовано.

«Без пояснення цієї ситуації, без скасування цього рішення ми собі не уявляємо подальшої співпраці», - заявив Ян Дзєдзічак.

Політик додав, що у випадку, якщо українська сторона не скасує цього рішення, то представники МЗС Польщі не будуть присутні на Польсько-українському форумі в Ряшеві, що розпочинається у п’ятницю. Віце-міністр повідомив, що таким буде лише початок польської реакції, котра матиме справді серйозні наслідки.

Як відомо, мера Перемишля Роберта Хому не впустили до України 17 січня, коли він вирушив до Консульства Республіки Польща у Львові на різдвяно-новорічну зустріч. Рішення про заборону ухвалила СБУ. Ян Дзєдзічак заявив, що, за його інформацією, СБУ мала сумніви щодо позиції мера Хоми.

«Ця аргументація незрозуміла, дивна і неприйнятна», - каже віце-міністр.

Мерові Перемишля заборонено відвідувати Україну протягом 5 років. Речниця СБУ Олена Гітлянська повідомила минулого тижня, що рішення про це було прийнято влітку минулого року. Вона додала, що таке рішення приймається у випадку, коли дії якоїсь особи загрожують безпеці і територіальній цілісності України, а її висловлювання суперечать інтересам України. Проте Олена Гітлянська не зазначила, за які конкретно дії і висловлювання було прийняте таке рішення про заборону в’їзду.

Як писав «Вголос», на початку грудня 2016 року у Перемишлі під час щорічного «Маршу перемиських і львівських орлят» за участю багатьох польських патріотичних та націоналістичних організацій прозвучали антиукраїнські гасла, зокрема «Cмерть українцям» і «Перемишль, Львів – завжди польські».

ІА "Вголос": НОВИНИ