Для багатьох українців, особливо мешканців Західних областей, сусідня Польща є потенційним ринком для працевлаштування. Саме Польща (14,3%), займає друге місце після Росії (43,2%), куди їдуть трудові мігранти з України на заробітки. Далі йдуть Італія (13,2%) та Чеська Республіка (12,9%). З огляду на численні запрошення різноманітних польських сайтів, що пропонують роботу, полякам жити і працювати у своїй країні комфортно.

Про покращення ситуації на ринку праці в Польщі підтвердило також і дослідження «Економічна міграція поляків». Однак, незважаючи на це, чимало поляків думає про виїзд з країни. На цьому наголошує Андрій Кубісяк з Work Service (польська агенція праці за кордоном) в інтерв'ю IAR, який зазначає, що 20 відсотків поляків виїжджають з Польщі. Доросла група рішучо вирішує емігрувати (5-6,4%), це більше 250 тисяч людей - вираховує експерт. До речі, з двох мільйонів поляків, які живуть і працюють поза Польщею, 690 тисяч наших західних сусідів вибирають для трудової міграції Велику Британію. Такі дані британського статистичного управління. Це найчисленніша меншина з країн Європейського Союзу, після індусів (800 тис.).

Британська «Daily Mail» на початку липня зазначила, що населення поляків у Великобританії відповідає числу жителів Ліверпуля. Розрахунки ONS, однак, відрізняються від даних, опублікованих Центральним статистичним управлінням Польщі. Воно повідомляє, що у Великобританії живе на 46000 поляків менше.

У будь-якому разі Великобританія залишається найбільшим бастіоном польської еміграції. Наступне місце в списку найпопулярніших напрямків польської еміграції займають Ірландія, Нідерланди і Норвегія.

Серед охочих польських жителів-емігрантів є часто особи з початковою та професійною освітою. Андрій Кубісяк, зазначає інтернет-видання «dziennik» додає, що причиною виїзду є не просто бажання отримати більш високу заробітну плату, але й пошук більш стабільних умов для працевлаштування. Найбільшою групою за статусом, яка оголосила бажання емігрувати – це студенти та учні. Вони становлять  аж 31%  і їхня мета – пошук робочих місць для заробітку протягом наступного року.

Поляків задовольнить зарплата вдома не менше 5000 злотих

З іншого боку, ті поляки, які вже виїхали, не мають наміру повертатися з-за кордону. За даними спостережень Польського Національного банку, у Великобританії хоче залишитися 54% поляків, що на 10% більше, ніж у 2012 році. Національний банк Польщі (НБП) запитав про можливість повернення до Польщі майже 5000 емігрантів. Пшемислав Кук з Польського Національного банку в інтерв'ю з IAR пояснює, що бажання залишитися на постійно за кордоном дуже залежить від країни, в якій поляки зупинилися. З рапорту НБП випливає, що у Німеччині має намір залишитися 40% опитаних, а 34% - у Голландії. Пшемислав Кук додає, що польські емігранти повернулися би в Польщу, якби заробіток був більший. «Їхні фінансові очікування - це середньомісячна заробітна плата – 5 тис. злотих (1200 євро)» - доповідає Пшемислав Кук.

Статистичний польський емігрант проживає у Великобританії протягом 9 років, в Ірландії протягом 7 років, а в Німеччині - 11 років.

Кожен п'ятий поляк розглядає еміграцію задля заробітку. Цим 75% особам, які мають такі плани вже за 35 років. Ті, хто вже емігрував, більшість з них не мають наміру повертатися до Польщі.

От і виходить, що українців, зважаючи на падіння гривні і стабільність польського злотого, приваблює трудова еміграція в Польщу. А поляки, які готові емігрувати у пошуках заробітків, вбачають стабільність і вищі доходи у англійському фунті стерлінгу. До слова, Україна займає 5-е місце у світі серед країн з найбільшою кількістю емігрантів. Усього ж у світі налічується  214 млн мігрантів. Близько 105 млн – мігрують з метою працевлаштування, і разом зі своїми родинами становлять 90% усіх мігрантів.

Підготувала Вікторія Боруцька, спеціально для «Вголосу»

ІА "Вголос": НОВИНИ