Про це сьогодні на брифінгу повідомив координатор заходу, представник Львівської обласної ліги інтелектуальної творчості Олег Яськів.

За його словами, дослідження проблем національно-культурних товариств показали, що всередині організацій існує низка проблем, зокрема, брак досвіду у молодих лідерів, брак достатньої комунікації між собою та з владою, низька активність тощо.

«Ми хочемо активувати національно-культурні товариства міста Львова для того, щоб вони могли більш конкурентно працювати в сучасному ринку. В тому числі писати добрі проекти, подавати їх в міжнародні фундації, співпрацювати з обласною та міською владами», - зазначив Олег Яськів.

На першому етапі проекту, 30 жовтня, організатори проведуть круглий стіл, протягом якого обговорюватимуться основні проблеми національно-культурних об’єднань у Львові в контактах з владою, між собою, з міжнародними організаціями.

«Чи вони задоволені тим, як наші чиновники працюють», - зауважив Олег Яськів.

«Наступним етапом буде проведення тренінгу, на котрий ми запросимо фахових тренерів у сфері написання проектів. Учасники отримають базову інформацію про проект для того, щоб він мав потім шанси бути прийнятим в різні фундації. Буде дано час 2-3 тижні на підготовку своїх проектів», - додав організатор заходу.

Після цього, за словами Олега Яськіва, 27 листопада відбудеться заключна конференція, на котрій учасники матимуть змогу презентувати свої проекти. У ній візьмуть участь експерти, тренери та представники міської і обласної влади.

«Ми заслухаємо, підкорегуємо, дамо якісь поради. Тобто зробимо все для того, щоб проекти ці стали готовими і можна було їх подавати. Ми допоможемо їм написати добрий проект і будемо сподіватися, що вони доведуть проект до того, щоб отримати гроші на свої потреби. Також метою заходу є створення такого простору, де ми б могли контактувати, а можливо вони самі самоорганізуються в таку структуру», - відзначив Олег Яськів.

За його словами, участь у проекти вже підтвердили представники польської, білоруської, німецької, вірменської, азербайджанської громад. Крім того запрошено литовську, єврейську, чеську та грузинську громади.

Проект організовує Львівська обласна ліга інтелектуальної творчості разом із Львівською міською радою.

Львівська обласна ліга інтелектуальної творчості (ЛОЛІТ) створена у березні 1998 року. Основна мета діяльності – розвиток інтелектуальних та творчих ініціатив молоді, реалізація проектів суспільного, культурологічного та інших напрямків, консолідація інтелектуального потенціалу Львівщини та організація нових форм молодіжного дозвілля. Мтректурними підроділами ЛОЛІТ є Клуб інтелектуальних ігор, Галицька асоціація технологів, Мистецьке об’єднання «Слід».

Осередки ЛОЛІТ створені у Кам’янка-Бузькому, Сокальському, Яворівському, Пустомитівському, Бродівському та Радехівському районах.

Сьогодні Ліга налічує близько 150 осіб.

ІА "Вголос": НОВИНИ