За словами Олександра Неберикута, оцінюючи вибори, треба розмежовувати фальсифікації, під якими ми розуміємо різного роду порушення в день виборів, і політичні технології. Серед порушень Олександр Неберикут назвав такі: в Дублянах студенти голосували до 2-ої години ночі; видача бюлетенів по закордонних паспортах, студентських квитках, пенсійних посвідченнях або взагалі без документів (такий випадок був у Куликові).
«Проблемам на виборчих дільницях сприяла надмірна кількість спостерігачів від політичних партій. До прикладу, у Брюховичах протягом дня голосування було зареєстровано 90 спостерігачів», - зазначив спостерігач.
Як зазначив Олександр Неберикут, були також порушення, які стосувалися неправильного порядку підрахунку бюлетенів, адже в першу чергу мали підраховуватись бюлетені до обласної ради, а деколи починали з підрахунку голосів міського голови.
Як додала виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська, найбільш поширеними порушеннями були: сортування бюлетенів проводилося не одним членом комісії, а кількома; чисті бюлетені лежали просто на столі, де кожен міг їх взяти; члени ДВК забули, що мають вести протоколи ранкових та вечірніх засідань комісій; були невключені кандидати, неправильне написання прізвищ кандидатів.
ІА "Вголос": НОВИНИ