У 2021 році на Батьківщину повернулися громадяни України, які майже три роки провели у таборах для біженців у Сирії, де наразі триває війна. План порятунку українців був погоджений главою держави.

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Зокрема, стало відомо, що у 2019 році Служба безпеки України створила спеціальну робочу групу, яка займалася цим питання.

Варто зауважити, що спеціалісти ретельно перевіряли, чи громадяни, які утримувалися в Сирії, мали зв'язки з бойовиками ІДІЛ.

В ОП запевнили, що фактів причетності українців до терористичної діяльності виявлено не було.

Міністр оборони України Андрій Таран заявив, що війна в Сирії стала трагедією для багатьох людей,  в тому числі й українців.

Він підмітив, що завжди найбільш уразливими в умовах війни є жінки та діти, тож держава мала допомогти свої громадянам, які перебували у таборі біженців, повернутися додому.

У  Міністерстві закордонних справ зазначили, що громадяни, які повернулися в Україну отримають усю необхідну допомогу для того, щоб вони змогли адаптуватися до звичайного життя.

Варто зауважити, що у таборах для біженців на території Сирії все ще залишатися українські громадяни, зокрема кримські татари.

Читайте більше актуальних новин України та світу:

ІА "Вголос": НОВИНИ