Він зазначив, що пік зростання захворюваності на гепатити В і С, а саме збільшення хворих вдвічі, і зростання смертності в 3-4 рази припаде на 2015-2020 роки.
«Якщо ми нічого не будемо робити, якщо не будемо проводити заходів з профілактики, впроваджувати різних методик лікування хворих та забезпечувати цю категорію пацієнтів, кількість хворих зросте у кілька разів», - наголосив Володимир Зуб.
Він додав, що гепатити - це захворювання, як правило, молодих людей. Найчастіше цією хворобою люди починають хворіти у віці 15-30 років.
«Люди на початкових стадіях хвороби навіть не підозрюють, що хворіють на гепатити. Недаремно цю хворобу називають «тихим або лагідним вбивцею». Однак вже у зрілому віці, люди, які мають сім‘ї, дітей, стають інвалідами, приреченими, в багатьох випадках, на смерть. Якщо ми почали б зараз перевіряти на гепатити усіх людей, особливо у сільській місцевості, то точно перевершили показник захворюваності на ВІЛ», - сказав Володимир Зуб.
За словами Володимира Зуба, на Землі вже зареєстровано понад 1 млрд. хворих на вірусні гепатити В та С. Темпи поширення цієї хвороби в десять разів більші, ніж поширення Сніду.
Головний медик міста наголосив, що в складність цієї хвороби полягає в тому, що в Україні офіційний реєстр хворих почали вести лише з 2009 року, тобто чіткої статисти ні у Львова, ні в України немає, не затверджена клінічна карта гепатитів європейського зразка, відсутня державна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів, дуже дороге лікування (в середньому лікування одного випадку становить близько 160 тисяч гривень), складна діагностика хвороби.
ІА "Вголос": НОВИНИ