ЛЬВІВ, 13 ЛЮТОГО, PRESSTIME.COM.UA. — ПП «Смільниця-Кросценко» (Старосамбірський район, українсько-польський кордон)залишається заблокованим мешканцями прикордоння третій день.

Як повідомив у коментарі Presstime один з учасників пікету п. Михайло, участь у пікетуванні беруть 200-300 осіб.

За його словами, основною вимогою пікетувальників є термінове підписання двосторонньої угоди між Україною та Польщею про малий прикордонний рух.

Мешканці прикордоння заблокували автомобільний і залізничний шляхи.

Як стверджує п.Михайло, до них лише приїжджали представники районної влади та члени ГП «Пора», з обласної влади, за його словами, досі нікого не було.

Мешканці прикордоння обіцяють блокувати кордон поки питання не вирішиться для них позитивно.

Як повідомляло агентство, бокування пункту пропуску «Смільниця-Кросценко» триває з понеділка.

Всі інші пункти пропуску на українсько-польському кордоні працюють у звичному режимі.

Нагадаємо, що громади Жовківського, Мостиського, Яворівського районів після кількагодинного перекриття ПП «Рава-Руська» 6 лютого створили страйкком і заявили про можливість перекриття всіх переходів з РП на Львівщині вже з понеділка 11 лютого. Страйкком звернувся до керівництва України з вимогами термінове підписати угоду про малий прикордонний рух з Польщею та передбачити безвізовий перетин україно-польського кордону для мешканців прикордоння.

Між країнами, які увійшли до Шенгену і України була домовленість про запровадження так званого «малого прикордонного руху», який передбачає, що заробітчани, які живуть у 50-ти кілометровій зоні від кордону, перетинали б межі без шенгенської візи. Така угода вже діє в Угорщині — її підписали ще торік.

У 2007 році до Шенгенської зони приєдналися Польща, Угорщина, Словаччина, Латвія, Литва, Естонія, Словенія, Чехія і Мальта.

З 21 грудня 2007 року припинився сухопутний і морський контроль на межах цих країн і країн ЄС. З кінця березня 2008 року буде скасований повітряний контроль. До приєднання нових членів учасниками міжнародного договору, що ліквідовує контроль на внутрішніх і зовнішніх межах країн Євросоюзу, а також що дає можливість громадянам вільно перетинати межі, були 13 країн. Це Австрія, Бельгія, Німеччина, Греція, Данія, Іспанія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Швеція, Фінляндія і Франція. Також до групи країн Шенгенської угоди входять 2 держави, що не є членами ЄС: Ісландія і Норвегія.

ІА "Вголос": НОВИНИ