ЛЬВІВ, 4 ЧЕРВНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – Правоохоронні та контролюючі органи заявили, що не мають підстав або достатніх повноважень для закриття заводу «Полісинтез», попри чисельні порушення у його діяльності.

Про це заявили їх представники під час розширеного засідання постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської облради сьогодні.

Представники державних органів заявили, що їх структури не виявили жодного порушення, яке могло б стати підставою для закриття чи призупинення діяльності підприємства.

Разом з тим під час засідання було названо ряд порушень. Зокрема, за словами міського голови Бібрки завод «Полісинтез» розпочав свою діяльність у 2001 році без відповідного дозволу Бібрської міськради. Сама ділянка на вул. Галицька, 170 була надана акціонерному товариству «Органіка», а не заводу «Полісинтез», хоч він і є дочірнім підприємством товариства. Акт введення в експлуатацію підписаний колишнім міським головою Бібрки Михайлом Кобелем, але на ньому немає печатки міськради. У 2005 році завод провів модернізацію виробництва, але не змінював виду діяльності лише вдосконалив умови праці. Однак у цьому ж році підприємство розробило проектну документацію на запуск лінії подвійного спінювання з подрібнення та додаванням елементів хімічних речовин ТДІ.

Правоохоронні та контролюючі органи заявили, що не погоджували і не підписували акт введення в експлуатацію цієї установки, а тому, якщо вона функціонує, то незаконно.

Натомість голова Бібрки та депутати обласної ради стверджують, що ця лінія функціонує, а продукти її виробництва якраз і згоріли під час останньої пожежі на підприємстві.

Крім цього підприємство має дозвіл на складування 20 тонн відходів, тоді як лише згоріло їх значно більше.

1 липня цього року у підприємства закінчується дозвіл на викид шкідливих речовин у повітря.

Проблемою застосування санкцій тими чи іншими службами стало те, що склад, який згорів, був незаконно збудований. Екологічна інспекція, СЕС МНС заявили, що санкції до незаконно збудованої будівлі повинна вживати інспекція Держархбудконтролю.

Зокрема, начальник інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області Михайло Сірків заявив, що хоч склад, який згорів, справді був самовільно збудований, але Держархбудконтроль може лише накласти штраф, але не може зупиняти діяльність підприємства. Цей склад був виявлений лише після пожежі. Сірків також поінформував, що очолювана ним інспекція вчора видала припис про ліквідацію самовільно встановленої будівлі. В разі ігнорування припису через 15 днів інспекція подасть до суду.

Начальник Львівської обласної екологічної інспекції Олег Ягоцький зазначив, що підприємству був виданий припис щодо складування відходів у забороненому місці. Однак, за його словами це не є підставою для закриття підприємства. Підставою для призупинення діяльності могло б бути запуск лінії подвійного спінювання, але, за даними екоінспекції, ця лінія не була запущена.

Заступник головного державного санітарного лікаря Львівської області Микола Урбанович повідомив, що СЕС погоджувала запуск такої лінії, але не підписувала акта введення її в експлуатацію. За його даними, лінія не була запущена.

На це член екологічної депутатської комісії Петро Колодій заявив, що під час виїзної комісії облради на підприємство представник СЕС разом з ним особисто бачили, що лінія працює. І це все, за його словами, зафільмовано та складено акт, на якому підписалися представники всіх контролюючих служб.

Нагадаємо, що 19 квітня повністю згорів цех №1 площею 1 тис. 380 кв. м, де зберігалась готова продукція ДП "Полісинтез" акціонерного товариства "Органіка", яке спеціалізується на виготовленні еластичного пінополіуретану.

Вогнем знищено та пошкоджено, за даними підприємства, близько 150 т пінополіуретану, відходів виробництва та складську будівлю. Збитки від пожежі оцінили у понад 3,4 млн. грн.

Бібрська міськрада ще у 2005 році ініціювала закриття заводу «Полісинтез» через його вплив на довкілля та звернулась у правоохоронні органи про притягнення до відповідальності посадових осіб, причетних до розташування заводу на території м.Бібрка.

Підприємство «Полісинтез» належить польським інвесторам, розпочало діяльність у травні 2001 року, з лютого 2002 запустило виробництво пінопополіуретану.

На сьогодні підприємство виробляє 75% промислової продукції на території району. На ньому працюють 120 осіб, з яких 98 місцеві мешканці.

ІА "Вголос": НОВИНИ