На спеціально скликаній прес-конференції, після зустрічі із євродепутатами від партії Громадянська платформа (ГП), глава польського уряду повідомив, що у спеціальному листі до керівників партій, що разом із ГП входять до фракції Європейської народної партії у Європарламенті, з пропозицією відхилити той варіант ACTA, який шляхом переговорів узгодила Європейська Комісія.
Д.Туск визнав необдуманість попереднього підходу уряду до справи АСТА. Зміну позиції пояснив кращим розумінням угоди, яке дає підстави вважати, що прийняття угоди АСТА нинішнього змісту призвело б до «відмирання Інтернету адміністративними методами, на що не можна дозволити у XXI столітті».
Нагадаємо, що Європейська Комісія та 22 країни-члени Євросоюзу (за винятком Голландії, Естонії, Кіпру, Німеччини та Словаччини) підписали ACTA 26 січня у Токіо. Це викликало широку хвилю протестів, які були започатковані та найдовше і наймасовіше тривали у Польщі. У минулі вихідні (субота 11 лютого) маніфестанти організовано вийшли на вулиці міст також у Німеччині, Франції, Угорщині, Румунії, Австрії, Болгарії, Естонії, Литві. Минулого тижня польський уряд, за ним уряди Чехії та Латвії, а сьогодні уряд Словенії, оголосили, що не ратифікуватимуть АСТА.
ІА "Вголос": НОВИНИ