ЛЬВІВ, 29 ЛИПНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — Прем'єр-міністр закликала місцеву владу подати до уряду списки постраждалих від стихії, які потребують компенсації.
Про це повідомило управління у зв'язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів України.
При цьому Прем’єр-міністр зауважила, що всі кошти, які будуть передбачені для виплат компенсацій за збитки завдані стихією, будуть надходити до постраждалих адресно через „Ощадбанк” і „Укрпошту”. Юлія Тимошенко відзначила, що Уряд вже виділив кошти для виплати авансів постраждалим від стихії громадянам, а для виплати компенсацій у повному обсязі необхідно рішення парламенту про внесення змін до Державного бюджету на поточний рік. Окрім того, Глава Уряду доручила невідкладно забезпечити виплату компенсацій родинам загиблих, і нагадала, що сума такої компенсації для однієї родини, згідно з рішенням Уряду, складає 100 тис. грн.
Юлія Тимошенко повідомила, що, згідно з оперативними даними, у західних областях України у наслідок стихії підтопленой 721 населений пункт, який потребує невідкладної допомоги, зруйновано 40 тис. 601 житловий будинок, знищено 35 тис. 380 га сільськогосподарських угідь, зруйновано 386 автомобільних і 569 пішохідних мостів, повністю зруйновані мостові переходи, а також евакуйовано 17 тис. 471 особу. Прем’єр-міністр заявила, що місцеві органи влади мають невідкладно вживати заходи щодо доставки продуктів харчування, зокрема хліба та питної води, постраждалим місцевостям.
Як повідомляло агентство, 23-27 липня в Західній Україні пройшли сильні грозові дощі. Загалом на території Львівської, Закарпатської, Тернопільської, Чернівецької та Івано-Франківської областей залишаються підтопленими 40 тис. 601 житловий будинок та 33 тис. 882 га сільськогосподарських угідь, пошкоджено 360 автомобільних та 561 пішохідних моста, розмито 680,61 км автомобільних доріг.
На Львівщині найбільше від паводку постраждало 9 районів — Городоцький, Дрогобицький, Жидачівський, Миколаївський, Самбірський, Сколівський, Старосамбірський, Стрийський, Турківський та 4 міста — Борислав, Дрогобич, Моршин та Самбір. Указом президента ці території оголошено зонами надзвичайної екологічної ситуації.
За словами голови Львівської облради Мирослава Сеника на ліквідацію наслідків паводку потрібно 340 млн. грн.
ІА "Вголос": НОВИНИ