Дозволю собі зацитувати Володимира Борисовича
"Сьогодні пройшло засідання Конституційної комісії. Є перші результати: у частині децентралізації ми дійшли згоди щодо рівнів самоврядування. Воно працюватиме на трьох рівнях: перший - громади (одне або кілька поселень), середній - повіт (кілька громад) і вищий - регіони (області та Крим). Особливий статус буде у Києва та Севастополя.
Моя принципова позиція – максимальна відкритість та залучення до обговорення Конституційної реформи якнайширшого кола людей. Скоро ми запустимо сайт, де кожен зможе залишити свої зауваження та пропозиції. Зараз започатковуємо обговорення змін до Конституції на територіальному рівні. Люди на місцях повинні брати участь у обговоренні реформ, оскільки їх реалізація буде здійснюватися саме на місцевому рівні і торкнеться кожної територіальної громади." (виділене і курсив мої)
Отже основним досягненням Конституційної комісії є визначення трьох рівнів для місцевого самоврядування із новими назвами і обіцянка створити сайт для обговорення змін.
Можливо пересічні українці і не знають, але Володимир Борисович як магістр з державного управління за спеціальністю «Управління суспільним розвитком» і спеціалізацією «Управління на регіональному і місцевому рівнях» не може не знати, що в Україні з 1996 року і є ТРИ рівні місцевого самоврядування! Ймовірно новація у перейменування у "громади", "повіти" і "регіони" - тоді дійсно комісія напрацювала фундаментальні зміни! Щодо сайту для обговорення змін якраз "вчасно", від 1 квітня 2014 року тоді що відбувається? Адже саме це про то саме говорив Володимир Борисович будучи віце-прем'єр-міністра України — міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства!!! У чому ж тут конституційні зміни?????
І знов дещо про виконкоми на усіх рівнях. "Посади керівника виконкому та голови ради повинні бути роз'єднані. У частині голови ради з керівників, які обираються з числа депутатів. Керівник виконкому - це може бути призначена людина поза депутатського корпусу. Я думаю, що ця формула є досить збалансованою",- заявив Гройсман http://www.rbc.ua/ukr/news/groysman-vyst
Сумно. Акценти знов на зовнішніх змінах назв чи способів виборів і знов жодного слова про анонсований "ПРИНЦИП СУБСІДІАРНОСТІ при розмежуванні повноважень у системі органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів різних рівнів."
У квітні 2014 року я подав свої пропозиції до вищезгаданої "Концепції" і вже писав, що не отримав жодної відповіді, але як і понад рік назад вважаю що "виконкомізація" і ліквідація місцевих державних адміністрацій не буде панацеєю для ефективного реформування територіальної організації влади, а от створення "виконкомів" на рівні областей (регіонів) тільки підштовхне сепаратизм у різноманітних частинах України - чи це буде #ОРДЛО чи "Бесарабія" чи "Закарпаття".
ІА "Вголос": НОВИНИ