Сьогодні, 4 липня, за підсумками "круглого столу" "Комунальні підприємства міста: шляхи вирішення проблемних питань та перспективи розвитку" було вирішено утворити робочу групу для вирішення проблем теплопостачання у м. Львові, до складу якої увійдуть науковці, представники профільних інститутів та проектно-інженерних організацій, представники громадських організацій та депутати. Відповідний лист учасники "круглого столу" надіслали міському голові Львова Андрію Садовому, - передає zaxid.net
Доктор технічних наук, голова правління ВАТ "Ласт" Валерій Воронін під час "круглого столу" заявив: "Приймати рішення про залучення інвестицій у тій чи іншій формі можна лише після того, як буде складено бізнес-план розвитку підприємства". За словами науковця, йому має передувати ретельний аналіз існуючого стану справ. "Для цього потрібно оцінити та провести інвентаризацію основних фондів "Львівтеплоенерго", щоб на їх основі визначити ціну підприємства за чистими активами. Окрім цього, потрібно провести аналіз менеджменту підприємства, його маркетингової стратегії", - наголосив В.Воронін.
За оцінками директора "Львівтеплоенерго" Богдана Кота, підприємство у поганому стані: "Цей стан можна визначити як на межі банкрутства". За його словами, на підприємстві в останні роки неправильно визначали пріоритетні напрямки. "Основну увагу було приділено встановленню та обслуговуванню індивідуальних теплопунктів, тим часом центропункти й мережі - у критичному стані. У нас є котельні, які за приписами не можна експлуатувати, але ми їх експлуатуємо. Модернізацію почали з кінця", - зазначив він.
Щоб вирішити, як покращити ефективність роботи ТЕЦ-1 і ТЕЦ-2, збільшити коефіцієнт корисної дії самих тепломереж, потрібна комплексна схема. За словами радника міського голови С.Бабака, та схема, яку торік своїми силами розробило й подало в управління інженерного господарство "Львівтеплоенерго", не витримує критики й вимог чинного законодавства. "Таку роботу має виконувати ліцензована організація. Вони зробили це власними силами. І що зробили? Нанесли на карту Львова позначки джерел енергії і додали перелік котелень. Інженери в шоці", - зазначив С.Бабак.
Голова постійної комісії економічної політики ЛМР Т.Когут, резюмуючи обговорене, додав: "Сьогодні зрозуміло, що немає відповідей на питання, без яких не можливо рухатися далі у вирішенні проблеми - тобто немає схеми теплопостачання і бізнес-плану підприємства, а також вартості його реалізації. Ми програємо у часі". Однак, за його словами, цю проблему можна вирішувати, використовуючи потенціал науковців проектно-інженерних організацій Львова.
Що ж до форми залучення інвестицій, то учасники "круглого столу" критикували концесію. Оскільки чинне законодавство не дає достатніх гарантій, що підприємство залишиться опісля концесії у комунальній власності, а в процесі концесії впливати на тарифну й іншу політику підприємства вкрай важко. Тим часом, як зазначив Т. Когут, позитивний досвід муніципальних облігацій показує, що можна виходити на ринок запозичень. "Ці гроші можливо отримати", - резюмував Т. Когут.
ІА "Вголос": НОВИНИ