Про це розповів заступник міського голови з питань містобудування та інфраструктури Володимир Шевчук під час засідання постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської облради сьогодні.
Він зазначив, що якщо Львівська обласна рада не зможе співфінансувати процес закриття та рекультивації сміттєзвалища, то міська рада звертатиметься по допомогу до держави.
Що стосується закриття Львівського сміттєзвалища, то Володимир Шевчук зазначив, що є проблема із визначенням земельної ділянки для розміщення сміттєпереробного заводу та полігону для захоронення неперероблених залишків.
«Львів ми нікуди не дінемо. Він простояв 750 років і простоїть ще 750 без нас. Тому ми повинні будувати новий полігон десь поблизу міста. Але нам потрібно вирішити: або ми робимо це разом, або кожен район, кожне місто вирішує це питання окремо. Була ідея розмістити полігон у Кам‘янко-Буському районі, однак голова районної ради чітко дав нам зрозуміти, що громада цього не хоче», - сказав Володимир Шевчук.
Начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій департаменту економічної політики Львівської міської ради Сергій Кіраль розповів, що місто готується до закриття Грибовицького сміттєзвалища. Зокрема намагається зменшити кількість сміття, яке вивозять на полігон, шляхом його сортування безпосередньо у місті.
Також ведуться переговори щодо запуску сміттєсортувальної лінії на ТЕЦ-2.
«Ці переговори не є якоюсь нашою новизною. Ми вже ведемо їх два роки. Однак коли ми вперше побачили цю сміттєсортувальну лінію, яку нам пропонують, вона скидалася на металобрухт. Зараз нам обіцяють замінити у ній двигуни та конвеєр, тому ми поновили переговори. Вартість цієї лінії нас особливо не цікавить, бо на неї виділяють кошти із державного бюджету», - сказав Сергій Кіраль.
Володимир Шевчук розповів, що 13 вересня представники Львівської міської ради поїдуть на «оглядини об’єктів в Польщі та Литві, які займаються сортуванням та переробкою сміття» і є потенційними львівськими інвесторами.
ІА "Вголос": НОВИНИ