ЛЬВІВ, 12 ЛИСТОПАДА, PRESSTIME.COM.UA. — Члени комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради вважають за доцільне проводити подальший моніторинг екологічної ситуації на місці техногенної аварії в районі с.Ожидів - Закомар’я Буського району, попри запевнення держуправління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області, що жодної загрози для людей та навколишнього середовища на місці аварії немає.

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

Комісія заслухала інформацію про стан освоєння коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у Львівській області. З інформацією виступив начальник державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Богдан Матолич.

Із 60 заходів, які передбачалося профінансувати, 34 профінансовані на 100 %, 14 заходів профінансовані на 30-50 %, кошти будуть використані до кінця року. Ще на 12 заходів не в змозі використати кошти, тому звернулися до депутатів погодити «перекидку» коштів на продовження фінансування заходів, реалізація яких уже розпочалася. Також Богдан Матолич ознайомив депутатів з науковою еколого-експертною оцінкою екологічної ситуації в місці аварії, яку проводив Інститут геохімії навколишнього середовища НАН та МНС України.

За інформацією Богдана Матолича, жодної загрози для людей та навколишнього середовища на місці аварії немає. Депутати прийняли інформацію до відома і висловились про доцільність проведення подальшого моніторингу екологічної ситуації на місці аварії.

Нагадаємо, що 30 жовтня Контрольна комісія Львівської обласної ради щодо здійснення контролю за всіма аспектами ліквідації наслідків техногенної аварії в районі села Ожидів прозвітувала на сесії і припинила свою діяльність., оскільки попередні висновки державної комплексної екологічної експертизи і висновки незалежної польської експертизи свідчать, що на місці аварії немає підвищеного рівня концентрації фосфору, окрім самої зони загоряння, яка є локалізована.

Державна екологічна експертиза рекомендувала кожного кварталу протягом 2-3 років проводити обстеження території аварії.

Як повідомляло агентство, 16 липня на залізничній ділянці Ожидів-Закомар’я у Буському районі на Львівщині зійшли з колії та перекинулися 15 цистерн з жовтим фосфором товарного потягу № 2005. В результаті аварії пошкоджено 50 м залізничної колії, понад 100 м контактної мережі та 3 опори. Цистерни слідували зі станції Аса (Казахстан) до станції Оклеса (Польща). Витікання фосфору спричинило пожежу, під час гасіння якої утворилась хмара з продуктів горіння.

Всього було госпіталізовано 320 осіб, у тому числі 83 дитини, з них 181 особа, у тому числі 48 дітей, з підозрою на отруєння фосфором.

Всі цистерни були відправлені назад в Казахстан.

Прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу за фактом порушення правил безпеки.

ІА "Вголос": НОВИНИ