Нині на території Львівщини накопичено понад 10 млн. тонн сміття, ці відходи практично без сортування (частково відділяється папір, поліетилен і незначна частина скляної тари) вивозяться на сміттєзвалища. йдеться у повідомлення, розміщеному на сайті прокуратури.
Водночас, жодне сміттєзвалище не можна назвати «полігоном», оскільки вони не виконують функцію природоохоронних споруд з екологічно безпечного захоронення побутових відходів. Це призводить до забруднення практично усіх природних ресурсів: атмосферного повітря, ґрунтів, поверхневих і підземних вод.
Як виявили під час перевірок, програми поводження з твердими побутовими відходами у більшості мають формальний характер, а визначені у них заходи не виконують.
Лише у поточному році у деяких районах запроваджено складання і ведення реєстру об'єктів утворення, оброблення та утилізації відходів, а схеми санітарного очищення населених пунктів розроблено лише по деяких населених пунктах області.
Зокрема, на території області діє 671 сміттєзвалище, з яких 509 вважаються стихійними з огляду на абсолютну відсутність їх обслуговування, недотримання технологічних схем, санітарно-захисних зон та відповідних дозвільних документів, передбачених чинним законодавством.
Водночас, незважаючи на внесення великої кількості документів реагування, органи влади та місцевого самоврядування і надалі не надають цим питанням особливого значення.
Загальна площа земель, які використовують під сміттєзвалища, становить понад 600 га, однак видано лише 21 державний акт на право постійного користування земельними ділянками, які використовуються під сміттєзвалищами. На решту органами місцевого самоврядування лише видано рішення про вибір земельних ділянок під сміттєзвалища або ж надання дозволу на виготовлення проекту їх відведення.
До сьогодні не обрали земельні ділянки під улаштування полігонів твердих побутових відходів для населених пунктів, де сміттєзвалища вичерпали свій ресурс щодо площі і потужності, у першу чергу – Львова. Не виділені кошти і не завершені роботи з облаштування та реконструкції полігонів твердих побутових відходів для міст Добромиля, Городка, Золочева, Кам’янки-Бузької, Миколаєва, Нового Роздолу, Рави-Руської, Старого Самбора, Турки, Яворова та інших.
За наслідками проведених перевірок, прокуратура області внесла подання у Львівську обласну державну адміністрацію, Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області, Державну екологічну інспекцію в Львівській області, ДЗ «Львівська обласна санітарно-епідеміологічна станція» та Головне управління ветеринарної медицини у Львівській області.
ІА "Вголос": НОВИНИ