Прокуратура вважає, що орендна плата має бути визначена на рівні 1 грн. в рік, а не 1 грн. за кв. м., як це передбачено положенням. Водночас, депутати на сьогоднішній сесії відхилили протест прокуратури.

Роман Зафійовський, депутат Львівської міськради:

У Львові діють Положення Про оренду майна територіальної громади, які регулюють в першу чергу орендні ставки, тобто гроші, які орендарі платять за приміщення комунальної власності. Ми в це Положення місяць тому вносили певні зміни у зв’язку з тим, що є економічна криза і треба було понизити ставки оренди. І в цьому Положенні було передбачено зміну до врегулювання питань оренди державними установами і установами, які фінансуються з державного бюджету. Наприклад, Міністерство внутрішніх справ, санітарно-епідеміолгічна станція тощо... Було передбачено лояльні для цих установ умови оренди – одна гривня за один квадратний метр на місяць. Прокуратура опротестувала безпосередньо цей пункт, вважаючи, що орендна ставка має бути просто гривня на рік за все майно.

Наприклад, Галицька районна санстанція орендує у Львові на проспекті Свободи 500 квадратних метрів і платитиме гривню в рік. Виникає питання чи потрібна санстанції така площа і чи ефективно вона її використовує? Для того, щоб стимулювати керівників державних підприємств, ми спробуємо врегулювати це питання на зразок Києва: там державні установи сплачують за оренду комунального майна 2% від його повної вартості на рік.

Зараз протест прокурора відхилений, поки що все лишається так, як написано у Положеннях, але міський голова на моє прохання дав доручення юридичному управлінню та управлінню комунального майна та власності підготувати до осені нові документи, що допоможуть врегулювати це питання. Міський бюджет мусить наповнюватися так, щоб це було адекватно і справедливо щодо територіальної громади міста.

Тарас Коць, голова постійної депутатської комісії комунального майна та власності ЛМР.

Я наведу такий приклад. У Києві навіть комунальні підприємства сплачують за оренду, тому що це, по-перше, дає надходження до міського бюджету, а, по-друге, дозволяє оптимізувати використання наявних приміщень. А з платою одна гривня на рік можна мати надлишок площі і не переживати за це. Якщо буде встановлену якусь оптимальну орендну ставку, тоді кожен керівник задумається, чи варто збільшувати орендні площі, чи зменшувати і вже за рахунок цього мати прибуток.

Я мав декілька розмов з міським головою і він з розумінням поставився до цього питання. Ми дійсно повинні збільшити надходження до місцевого бюджету за рахунок того, що всі підприємства державної форми власності, а можливо, і комунальної повинні сплачувати нормальну орендну плату. Який відсоток – це вже інше питання. Тут може бути якась диференціація. 

ІА "Вголос": НОВИНИ