«У мене немає підстав для хвилювання, а ось «Єдиному національному рухові» (партії Саакашвілі, яка після нещодавніх виборів втратила статус правлячої та опинилася в опозиції) варто нервувати», — заявила Бурджанадзе журналістам.
«Готова брати участь у слідчому процесі з будь-якого питання і у будь-якій справі, у якій би знадобилися мої пояснення. Готова максимально допомогти слідству і максимально з ним співпрацювати», — наголосила вона.
Колишня голова парламенту додала, що представники «ЄНР», яких вона тепер вважає політичними опонентами, «хочуть багато чого приховати».
Раніше колишня соратниця Саакашвілі поставила під сумнів законність існування «Єдиного національного руху» і виступила за те, щоб Саакашвілі і його високопоставлені соратники постали перед судом.
Ніно Бурджанадзе у 2003 році, разом з М. Саакашвілі, взяла участь у «революції троянд». На парламентських виборах, які згодом відбулися, її партія «Бурджанадзе — демократи» брала участь в одному блоці з «Єдиним національним рухом» Саакашвілі.
До середини 2008 року Бурджанадзе займала пост спікера парламенту. Вона відмовилася брати участь у дострокових виборах, які відбулися в травні 2008 року, і після виборів, відповідно, позбулася місця в парламенті. У ЗМІ тоді обговорювалася версія, що причиною відмови від виборів став конфлікт з партією Саакашвілі навколо розділу місць у парламенті. При цьому тодішня соратниця президента стверджувала, що не мала наміру переходити в опозицію.
Однак незабаром після серпневої війни 2008 року, яку Грузія програла, Бурджанадзе почала виступати з критикою на адресу президента, а пізніше — брати участь в антипрезидентських акціях. Навесні 2011 року вона разом з іншими представниками опозиції організувала в Тбілісі мітинги з вимогою відставки Саакашвілі. Акцію було розігнано після того, як її учасники зайняли територію, якою повинен був пройти військовий парад. Чоловіка Бурджанадзе — колишнього начальника прикордонної поліції, якого влада звинуватила в організації нападів опозиціонерів на поліцейських, пізніше було засуджено до п'яти з половиною років в'язниці. Вирок було винесено заочно, оскільки він встиг покинути країну.
Джерела: Грузія Online, Лента
ІА "Вголос": НОВИНИ