Результати роботи Елізабет Міттендорф та її колег з Х'юстонського Центру вивчення раку при Техаському університеті (The University of Texas MD Anderson Cancer Center) будуть представлені в червні на Щорічних зборах Американського товариства клінічної онкології.

Вакцина, названа вченими AE37, збільшує активність імунної системи, спрямовану проти рецептора епідермального фактора росту другого типу (HER2) - білка, який сприяє зростанню пухлини. HER2 експресується в клітинах раку грудей і присутній у 75-80 відсотків пацієнтів. Вакцина містить одну з ділянок цього білка.

Вчені випадковом чином вибрали 201 учасника дослідження, які вилікувалися від раку грудей. Їх розділили на дві групи: перша група (103 особи) отримувала вакцинацію, друга група (98 осіб) була контрольною.

Рецидив захворювання спостерігався у 10,3 відсотка жінок з першої групи і у 18 відсотків жінок з другої групи. Таким чином, вакцинація зменшила ризик рецидиву на 43 відсотка і була дієва у жінок з різним рівнем експресії HER2.

Побічні ефекти, викликані застосуванням вакцини, були незначними і короткочасними. Серед них – почервоніння невеликої ділянки шкіри біля місця уколу, симптоми застуди і болю в кістках.

«Завдяки вакцині імунна система жінок, які вже страждали від раку молочних залоз, вчиться негайно розпізнавати клітини пухлини і атакувати їх», – зазначила Міттендорф.

Раніше стало відомо, що стрес в результаті догляду за дружиною, яка страждає на рак грудей, може порушити здоров'я чоловіка. Наслідки можуть проявлятися і через роки після закінчення лікування.

Джерело: Кореспондент 

ІА "Вголос": НОВИНИ