Голова Львівської обласної державної адміністрації видав розпорядження "Про тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, що працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні". Документ, підписаний ще 3 червня та зареєстрований у Головному управлінні юстиції у Львівській області 14 червня, з’явився на офіційному веб-сайті облдержадміністрації лише сьогодні.
Граничний тариф (без урахування податку на додану вартість, витрат, пов’язаних з обслуговуванням пасажирів на автовокзалах та автостанціях, і страхового платежу з обов’язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті) за 1 км проїзду пасажира тепер встановлено у сумі 0,25 грн., але не менше 1,50 грн. за поїздку. До цього діяв тариф у розмірі 0,18 грн., а у міжміських автобусах, які за своєю конструкцією та обладнанням пристосовані для міжміських перевезень - 0,20 грн. Таким чином вартість лише самого перевезення зросла на 38% і це без врахування ПДВ, станційних зборів та страхування.
Дорожчим стане й перевезення багажу. Вартість перевезення багажу автобусами, що працюють у звичайному режимі руху, у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні встановлено в межах 10 (десять) відсотків від вартості проїзду пасажира на автобусному маршруті. До цього граничні тарифи (без урахування податку на додану вартість) на перевезення автобусами багажу були фіксованими й залежали від відстані поїздки: від 1 км до 100 км – 1,00 грн., а понад 100 км – 1,50 грн. Для прикладу, якщо за багаж до Турки (а це 135 км від Львова) до цього часу платили півтора гривні, то відтепер таке "задоволення" може коштувати 3,40 грн. і більше.
У розпорядженні зазначається, що граничний тариф встановлено для суб’єктів підприємницької діяльності усіх форм власності та систем оподаткування, які в межах області виконують перевезення пасажирів і багажу автобусами, що працюють у звичайному режимі руху, з правом самостійно його визначати в межах граничного рівня, виходячи з економічної доцільності. Зрозуміло, що ці межі будуть максимальними.
Розпорядження набирає чинності з дня його оприлюднення. Але цікаво, що довести його зміст до громадськості області через друковані засоби масової інформації доручено Управлінню преси та інформації облдержадміністрації, діяльність якого було припинено розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації М.Цимбалюка ще 26 травня 2011 року.
ІА "Вголос": НОВИНИ