Життя не любить нових сюжетів. Воліє обходитися небагатьма. Наприклад, про борця з драконом, який убивши потвору, сам перетворюється на неї. Або в нашому випадку – сюжет про руки, які ніколи не крали, про які тепер кажуть «Бодай би вони повсихали!». А коли народ плює цим курвам в очі, вони також не вигадують нічого нового, тільки роблять вигляд, що обурюються і висувають свій останній аргумент: «Ви проти нас, бо ми патріоти!». Власне про патріотів і піде мова.
Майже весь минулий рік патріот-кунівець депутат Львівської облради Микола Пшевлоцький за підтримки Петра Олійника (того самого, про котрого сам Ющенко сказав «Петро красти не буде!»), розігрував спектакль під назвою: «Несправедливе звільнення патріота з посади начальника обласного управління Держкомзему».
В бій за те, щоб повернутися на дуже патріотичну посаду Пшевлоцьким та Олійником було кинуте все: суди, облрада, телебачення (замовні сюжети на «5 каналі»). На всю Україну Пшевлоцький розказав чиїм зятем є його наступник Дмитро Завтур, де той вчився, хто його друзі та ін. Для нашоукраїнської земельної мафії, інтереси якої представляє Пшевлоцький, цього було достатньо, щоб затаврувати Завтура як «ворога українського народу» і зробити висновок, що він немає права займати саме цю посаду на Львівщині.
Коли ж стало зрозуміло, що такі аргументи не діють на Київ, Пшевлоцький перейшов до боротьби з Держкомземом як системою, та з Кабміном, як органом, що керує цією системою. Він навіть пообіцяв оскаржити у суді рішення Кабміну про реорганізацію Держземагенства в Держкомзем. Але зверніть увагу на характерну особливість натури професійного патріота: переконавшись, що процес затягується, Пшевлоцький не пішов працювати на якіусь іншу посаду, а почав створення обласного управління земельних ресурсів при облраді " під себе". Пам’ятаєте, колись Сендак саме таким способом – створюючи додаткові структури в облраді – "залишав у владній обоймі" держчиновників- нашоукраїнців, які, будучи депутатами облради, голосували не так, як того хотіли есдеки, і за те позбулися державних посад. Але у випадку з Пшевлоцьким, нагадаємо, ситуація інша. Його ж реально було звільнено через грубе порушення закону, через корупцію, факти якої довела спеціальна комісія Держкомзему. І тільки суди (про чесність та законність яких в Україні не варто додатково писати) пом’якшили формулювання про звільнення Пшевлоцького: звільнений у зв’язку з реорганізацією.
І от новий поворот долі. Наприкінці грудня Кабмін призначив Завтура заступником Держкомзему, а відтак посада начальника обласного управління Держкомзему виявилася вакантною. Як стало відомо ІА Presstime, голова Львівської ОДА зробив подання на призначення Пшевлоцького на вакантну посаду. Тобто Пшевлоцький повернеться на цю посаду, бо так хочуть Олійник та інші представники нашоукраїнської земельної мафії у Львові, їм це потрібно. А тому начхати на те, що Пшевлоцький так і не довів в суді свою непричетність до розкрадання державних коштів, вчинених в часи, коли він очолював обласне управління Держкомзему.
Пікантність ситуації полягає в тому, що Пшевлоцький негайно висловив готовність повернутися на цю посаду і його чомусь зовсім не збентежило, що відтепер він стане підлеглим «ворога українського народу» Дмитра Завтура, що він опиниться на роботі в системі Держкомзему, створення якої ще пару тижнів тому він мав намір оскаржити у суді. Відтепер він відмовляється від планів створення земельного управління при облраді – воно йому на новій посаді геть не потрібне.
Спіть спокійно, дорогі українці, відтепер ваша земля в надійних патріотичних руках. Ці руки ніколи не крали. Ці курви ніколи не червоніли. Вони свій вибір зробили: краще пустота в серці, ніж порожній гаманець. А ще вони люблять поговорити про патріотизм.
Але, зрештою, все вищезазначене, є лише нашою точкою зору. А що скаже сам герой сюжету? Ми звернулися безпосередньо до Миколи Пшевлоцького.
Пане Миколо! Губернатор подав Вашу кандидатуру на призначення головою управління Держкомзему в області. Як Ви будете себе почувати у ролі підлеглого Дмитра Завтура, якого призначено заступником голови Держкомзему, і якого ще не так давно Ви звинувачували у багатьох „гріхах”?
Є така українська мудрість - не кажи гоп, поки не перескочиш. Тому давайте дочекаємося. Якщо так станеться, то тоді будемо думати як, і я буду відповідати на всі запитання.
Тобто, як ми очікуємо, Ви далі, після свого призначення, будете боротися з „агентами КДБ” в Держкомземі? У Вас же є принципова позиція щодо цього питання.
Позиція була і буде. Ми не боремося конкретно, скажімо, з якимось персоніфікованим агентом, ми боремося за принципи. А принципи наші прості дуже. В тому числі ми підтримуємо ідею люстрації, підтримували і будемо підтримувати.
Чи правда, що новий голова Держкомзему Олег Миколайович Кулінич є випускник Вищої школи КДБ і як Ви ставитеся до цього факту?
Ні, голова Держкомзему в Києві є працівником Служби Безпеки України. Я дуже чітко диференціюю ці два поняття.
А школу КДБ чи ФСБ він не закінчував?
Він молодий чоловік. Я думаю, він просто не встиг. Йому ще нема 40.
Ви недавно виступали за те, щоб скасувати реформу - реорганізацію Держкомзему. Ви казали, що ця реорганізація нічого не дала. А зараз очікуєте призначення в структуру, яку піддавали раніше гострій критиці.
В нас кожного року проводиться реорганізація. На мою думку, суть не організаційно-технічних заходах, а суть в тому, щоб сьогодні максимально мобілізувати потенціал структури, яка займається питаннями земельних ресурсів і земельних відносин. Відновити ціль, статус, авторитет цієї структури. Це дійсно зараз потрібно зробити і це актуальне питання.
Тобто судитися з Кабміном Ви також вже не будете?
Ми і не судилися з Кабміном.
Але Ви збиралися судитися. Була зроблена відповідна заява.
Заява була зроблена не мною.
Але вашим адвокатом. Він з вами не порадився?
Це його приватні міркування. Таке може бути. В нас дуже демократичні стосунки.
Що тепер буде з вашою ініціативою створення земельного управління в структурі обласної ради?
Ну, це не лише в рамках обласної ради. Такі підходи знаходять те чи інше вчинення. Для прикладу, управління природних ресурсів і регулювання земельних відносин було створено свого часу у Львівській міській раді.
Але ж міська рада має у своїй власності землю, а обласна - ні.
Обласна рада є потенційним розпорядником земель, але тих земель які будуть у спільній власності територіальних громад області.
І що для цього треба створювати ціле управління?
Ні, цілого управління не потрібно, просто для того, щоб де-юре обласна рада могла вступити в свої повноваження, необхідно здійснити розмежування земель: на землі комунальної і державної форми власності. Тоді ті землі, які знаходяться під об’єктами спільної власності територіальних громад області, будуть об’єднані обласною радою.
Зараз цієї структури нема. Якщо обласна рада стане суб’єктом власності на такі землі, то звичайно вона подумає.
Але чим буде займатися це управління? Чи будуть його рішення нелегітимні?
Орган земельних ресурсів, чи це територіальні органи держкомзему, чи комунальні якісь органи – це не структури, котрі мають приймати рішення. Це механізми та інструменти в руках органів влади. В руках легітимного органу влади, який має відповідні повноваження щодо розпоряджання тими чи іншими питаннями, в тому числі і щодо земель та земельних відносин.
ІА "Вголос": НОВИНИ