Про це пише «The New York Times» з посиланням на джерело в адміністрації президента США Барака Обами, передає «Новое время».
Сторони обговорювали сирійське питання під час візиту саудівської делегації до Москви в листопаді 2014 року. За даними джерела, за минулі кілька місяців обидві країни вели неофіційний діалог.
Мова йшла про те, що Саудівська Аравія може скоротити видобуток, що може призвести до зростання цін на нафту. «Якщо нафта може послужити для встановлення миру в Сирії, я не бачу причин, чому б Саудівській Аравії не спробувати укласти угоду», - цитує видання слова саудівського дипломата.
«Будь-яке ослаблення російської підтримки Асада може стати одним з перших ознак того, що недавнє сум'яття на ринку нафти має вплив на глобальне державне управління», - пише газета.
«Пан Путін, проте, часто демонструє, що він волів би взяти економічні труднощі, ніж йти на поводу у зовнішнього тиску, спрямованого на зміну його політики. Санкції, введені США та європейськими країнами не спонукали Москву припинити військове втручання в Україні, і пан Путін залишився непохитним у своїй підтримці пана Асада, якого він бачить оплотом в регіоні, охопленому ісламським екстремізмом», - вважає автор.
Нагадаємо, 27 листопада 2014 року Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) оприлюднила рішення не скорочувати обсяги видобутку нафти. Одразу після цього ціни на нафту «Brent» почали стрімко падати.
Найбільший член картелю – Саудівська Аравія, володіє значними резервами, які становлять 742,4 млрд. доларів, тому безболісно перечекає період зниження цін без шкоди для бюджету. При цьому країна заявила, що організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) не знижуватиме видобуток, навіть якщо ціни на неї опустяться до 20 доларів за барель.
ІА "Вголос": НОВИНИ