Таку думку висловив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на засіданні комітету з питань економічної співпраці Росії і України, повідомляє РБК.
Путін підкреслив, що для бізнесу двох країн нові можливості відкрило б активніше підключення України до багатосторонніх інтеграційних проектів, перш за все до Митного союзу РФ, Білорусії і Казахстану і Єдиного економічного простору. "М'яч зараз на українській стороні. Потрібно все подивитися і зважити, і якщо з українського боку буде політична воля по вступу до цих проектів, то ми будемо це тільки вітати. Росія готова до того, щоб Україна підключилася до цих питань активніше", - сказав він.
Путін повідомив, що об'єм російських інвестицій в економіку України торік склав більше 1 млрд дол., українських інвестицій в економіку РФ - більше 200 млн дол.
Путін також повідомив, що до засідання комітету він провів зустріч з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим у форматі "один на один". В ході зустрічі був обговорений широкий круг тем російсько-українських стосунків.
Нагадаємо, Азаров сьогодні відбув до Москви для участі в засіданні українсько-російського комітету з питань економічного співробітництва.
Відзначимо, що приєднання України до Митного союзу суперечить її планам з інтеграції до ЄС. У зв'язку з цим українські власті виключають таку перспективу. Разом з тим, розглядається питання створення зони вільної торгівлі з країнами-учасниками Митного союзу.
23 травня Азаров відзначив важливість укладання угод про ЗВТ і з Європейським Союзом, і з Білоруссю, Росією, Казахстаном. Він додав, що для України співпраця важлива і зі Сходом, і з Заходом, оскільки товарообіг з Росією складає 30%, і з ЄС - також майже 30%.
15 березня Путін заявив, що Росія буде змушена підсилити обмеження на митниці з Україною у випадку, якщо Київ прийме рішення про створення ЗВТ з ЄС.
1 червня стало відомо про перші санкції проти України з боку Митного союзу. Комісія МС затвердила список товарів, яких торкнуться антидемпінгові і спеціальні захисні заходи. Згідно з рішенням, ці заходи стосуватимуться сталевих (діаметром до 820 мм) і нержавіючих труб з України, а також поліамідної технічної нитки (скловолокно), столових приладів, машинобудівних кріплень і кріпильних виробів.
Захисні заходи, що діють зараз відносно українських металургів в Росії, незабаром почнуть діяти в Білорусі і Казахстані. У результаті, на думку експертів, український експорт фактично може бути витіснений з цих ринків.
ІА "Вголос": НОВИНИ