Про це голова «Газпрому» Олексій Міллер заявив на прес-конференції в Москві за підсумками річних зборів акціонерів компанії, відповідаючи на питання власного кореспондента УНІАН про його позицію щодо планів України створити енергетичний хаб.
«Україна може будь-які проекти в енергетичній газовій сфері пропонувати зарубіжним партнерам, але я хочу сказати про досвід «Газпрому». Україна говорить, що в її сховищах можна було б зберігати газ – закачувати його влітку і продавати взимку. У «Газпрому» є досвід закачування газу в ПСГ України – досвід суто негативний», - сказав Міллер.
Він повідомив, що зрештою питання було врегульоване з українськими партнерами, але для себе «Газпром» прийняв рішення не зберігати газ у ПСГ України.
«Ми для себе прийняли дуже жорстке рішення на підставі цього сумного непростого досвіду: ніколи, за жодних умов не закачувати газ у ПСГ України, які б умови наші українські друзі нам не пропонували. Ми на сьогоднішній день газ у ПСГ України не закачуємо і закачувати не будемо», - заявив Міллер.
Як повідомляв УНІАН, міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький 25 червня в Люксембурзі заявив, що перспектива створення енергетичного хаба на території України проясниться після вирішення питання про поставки газу з Європи через територію Словаччини.
При цьому він відзначив, що на сьогоднішній день йдуть переговори з іноземними трейдерами про зберігання ними газу в українських ПСГ в обсягу 15 млрд кубометрів за цінами нижчими за європейські.
26 червня на засіданні Кабміну прем'єр-міністр Микола Азаров доручив віце-прем'єр-міністру Юрію Бойку до саміту Україна-ЄС, який проводитиметься в листопаді у Вільнюсі, підготувати концепцію створення енергетичного хаба. На початку травня в Брюсселі відбулася конференція щодо розвитку газового ринку України, під час якої, зокрема, обговорювалася ідея Міністерства енергетики і вугільної промисловості України про створення в Україні східноєвропейського газового хаба. Раніше Ставицький повідомив, що німецький газовий трейдер RWE, а також інші трейдери зацікавлені у використанні українських газових сховищ.
Джерело: УНІАН
ІА "Вголос": НОВИНИ