Про це сьогоні під час прес-конференції овідомив помічник-консультант народного депутата України від Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олега Панькевича Володимир Машевський, інформує прес-служба Львівської міської організації ВО «Свобода».

«Зважаючи на те, що це нове законодавство, Закон України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» ухвалено 2009 року, а зміни внесено в жовтні 2011 року, однак і надалі цілий ряд питань залишається неврегульованими. «Свобода» вважає, що чинне законодавство щодо гуртожитків на сьогодні цілком достатнє, щоби основні питання з урегулювання проблем мешканців гуртожитків можна було вирішити. Саме на базі цього законодавства, яке мало б супроводжуватися більш активними діями і відповідальністю посадових осіб за невиконання тих чи інших норм, може в цілому підвести до нового етапу проблему, пов’язану з приватизацією приміщень в гуртожитках. Першочергово мали б створити відповідні місцеві програми, адже на сьогодні місцеві органи самоврядування та виконавчі органи повинні мати чітку позицію щодо графіку передачі гуртожитків, щодо кількості людей, які охоплені цим процесом, і що  найважливіше – розмір фінансування», – повідомив Володимир Машевський.

Машевський розповів, що суть змін полягає в частині самої процедури при передачі гуртожитків, а саме в плані посилення ролі Кабінету Міністрів України і профільного міністерства у вирішенні базових питань.

«До базових питань в першу чергу ми відносимо зміну статусу гуртожитку як цілісного майнового комплексу на гуртожиток для постійного проживання. На нашу думку, це сьогодні мали б зробити органи державної влади, але законодавством це покладено на органи місцевого самоврядування, а у зв’язку з тим, що затверджена програма, ця процедура стала складною та довготривалою. Саме надання статусу постійного житла на рівні державних органів управління, що має бути урегульовано законодавством, можна здійснювати фінансування, розробку проектно-кошторисних документацій на капітальний ремонт і приступати до цих робіт, пов'язаних з покращенням їхнього техніко-експлуатаційного стану», ––зазначив він

Депутат-свободівець пропонує також внести зміни в Податковий кодекс в частині оподаткування приміщень житлового призначення.

«Відчужені гуртожитки на користь товариств з обмеженою відповідальністю або фізичних осіб-підприємців повинні оподатковуватися за механізмом, який передбачається сьогодні для оподаткування нерухомості житлового призначення, проте за іншими пропорціями. Тобто в цілому від загальної площі гуртожитку власник повинен сплачувати не менше 20-30% щорічного податку. Це змусить задуматися власників гуртожитків, які набули право власності за тіньовими схемами, чи їм економічно вигідно експлуатувати ці гуртожитки», – додав Володимир Машевський.

ІА "Вголос": НОВИНИ