Дипломати Ради сказали, що хотіли б підсилити положення колишніх резолюцій про санкції, прийнятих після північнокорейських ядерних випробувань 2006 і 2009 років, особливо тих, які пов'язані з перевіркою і конфіскацією поставок заборонених предметів і посилюванням фінансових обмежень.

Рада безпеки ООН різко засудила третє ядерне випробування, проведене 12 лютого, і виступила за те, щоб вжити заходів проти Пхеньяна.

У січні Рада безпеки схвалила резолюцію, яка розширює санкції проти Північної Кореї, у відповідь на грудневий запуск ракети. Рада тоді застерегла Пхеньян від нових запусків або ядерних випробувань. Північна Корея відреагувала загрозою нового атомного вибуху, який і здійснила в наступному місяці.

Попередні ядерні випробування Північної Кореї призвели до того, що Рада безпеки застосувала до неї санкції, що включають заборону на імпорт ядерних і ракетних технологій, ембарго на зброю та заборону на імпорт предметів розкоші.

У «чорному списку» ООН 17 північнокорейських підприємств, включаючи банки і торговельні компанії, і дев'ять осіб - усі вони пов'язані з ядерною та ракетною програм Північної Кореї. Дипломати ООН говорять, що об'єктами міжнародного «заморожування» активів і заборони на виїзд можуть стати ще більше компаній та людей.

Пекін, який є основним союзником Північної Кореї, підтримував усі попередні санкції проти Пхеньяну, але лише після спроб послабити запропоновані заходи. Китай побоюється, що жорсткі санкції можуть ще сильніше послабити північнокорейську економіку і викликати приплив біженців з Північної Кореї.

Влада КНДР, у свою чергу, сьогодні заявили про те, що залишає за собою право завдати за необхідності превентивного ядерного удару по США. Крім того, армія країни готується до повномасштабних військових навчань, які можуть збігтися за часом із щорічними навчаннями Південної Кореї і США.

Джерело: Кореспондент

ІА "Вголос": НОВИНИ