Газета провела розслідування, на якій підставі було присвоєно звання і з’ясувала, що Лариса Усаченко стала професором всупереч правилам.

Головними підставами надання вченого звання були не наукові праці Лариси Усаченко, а «особливі заслуги» перед вищим навчальним закладом. До таких заслуг керівництво ВНЗ віднесло: надання допомоги при організації святкування 550-річного ювілею, громадські роботи та регулярна допомога університету.

Газеті вдалося взяти коментар ректора ЛНУ Романа Кравціва: «учена рада, яка відбулася 16 лютого 2009 року, справді розглядала кандидатуру Усаченко Л.М. на присвоєння їй ученого звання професора. Ми хотіли зробити це, як виняток, - ще у листопаді, тобто до нового «Порядку присвоєння». Але внаслідок моєї хвороби засідання вченої ради довелося відкласти. Ми врахували те, що пані Усаченко багато років працює на керівних посадах високого рангу і, навіть обіймаючи найвищі пости, надає нашому вузу всіляку підтримку, зокрема в організації різноманітних святкувань…».

Роман Кравців зазначив, що попри це 11 членів вченої ради виступили проти надання їй вченого звання. Тому він вирішив не подавати атестаційну справу Лариси Усаченко до Міністерства освіти і науки.

Газета також з’ясувала, що темою згаданої ректором вченої ради було відзначення Дня захисника Вітчизни та 8 березня. Покровителька вузу мала отримати звання професора саме з нагоди Міжнародного жіночого дня. 

ІА "Вголос": НОВИНИ