Як повідомляє прес-служба обласної прокуратури, передбачений даною Програмою реабілітаційний центр для лікування наркозалежних осіб так і не створений. Кошти на її реалізацію протягом 7 - ми років не виділялись.
Діяльність координаційної ради з питань протидії поширенню наркоманії була неефективною, відзначалось на нараді.
Разом з тим, проведеними перевірками у закладах охорони здоров'я, управліннях освіти, сім'ї, молоді та спорту, в органах внутрішніх справ, Державній інспекції з контролю якості лікарських засобів виявлено непоодинокі порушення.
Крім цього, прокурорські перевірки встановили факти недотримання суб'єктами господарювання аптечної мережі Ліцензійних умов провадження діяльності з наркотичними засобами, у зв'язку з чим, органами прокуратури порушено питання про позбавлення даних аптечних закладів ліцензії. В той же час, виявлені прокурорами порушення залишились поза увагою спеціально уповноважених органів контролю.
Загалом органами прокуратури області, на усунення виявлених порушень внесено 70 приписів та подань, до встановленої законом відповідальності притягнуто 55 посадових осіб, принесено два протести.
Окрім цього, слід зазначити, що лише протягом вказаного періоду порушено та розслідується 3 кримінальні справи, стосовно осіб, які за допомогою мережі Інтернет займалася незаконним збутом особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено. Підозрюваним обрано запобіжний захід – тримання під вартою.
Перевірки з цих питань тривають та взяті на особливий контроль керівництва прокуратури області.
На виконання рішення наради, проведеної під головуванням Президента України, органами прокуратури області упродовж липня – серпня поточного року перевірено додержання законодавства у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
ІА "Вголос": НОВИНИ