Протягом 2020 року було вбито 50 журналістів через свою професійну діяльність.
Про у щорічній доповіді інформує Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів».
Як зазначають правозахисники, більшість смертей (68%) сталася в країнах без військових конфліктів.
За період від 1 січня до 15 грудня 2020 року найбільше журналістів вбили у країнах, які вважаються «мирними». Якщо у 2016 році 58% випадків загибелі журналістів ставалися в зонах бойових дій, то зараз це третина (32%) смертельних випадків: Сирія, Ємен, Афганістан та Ірак.
Серед всіх журналістів, які загинули у 2020 році, навмисно були вбиті 84 відсотки. У 2019 ця частка становила 63 відсотки. Повідомляється, що деякі журналісти були вбиті з особливою жорстокістю. Найвище число загиблих журналістів в Мексиці (8), Індії (4), Філіппінах і Гондурасі (3).
Зокрема зазначається, що майже 400 журналістів з усього світу відбувають тюремні терміни через свою професійну діяльність. Значна частина ув’язнена в Китаї, Саудівській Аравії, Єгипті, В’єтнамі та Сирії. Причому на третину збільшилася кількість журналісток, відправлених під варту: 42 жінки.
Доповідь «Репортерів без кордонів» про насильство щодо журналістів публікується щорічно з 1995 року.
Читайте більше актуальних новин України та світу на Вголосі:
- Протягом вересня у Білорусі силовики затримали 60 журналістів, які висвітлювати масові протести проти режиму Лукашенка.
- Людмила Денісова закликала ООН, ОБСЄ та інші міжнародні організації сприяти захисту громадян України, які були затримані в Білорусі.
ІА "Вголос": НОВИНИ