Такі дані повідомляє департамент антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя Міністерства юстиції з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією, який щороку відзначається у світі 9 грудня, інформує прес-служба Міністерства юстиції.

При цьому, за період функціонування Реєстру, з 1 лютого по 1 грудня 2012 року, до Міністерства юстиції надійшло понад 62 тисячі запитів від державних органів, органів місцевого самоврядування з метою проведення спеціальної перевірки відомостей про осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

За результатами розгляду таких запитів Міністерством юстиції було надано інформаційні довідки про наявність у Реєстрі відомостей щодо понад сотні із тих осіб, які перевірялися.

Загалом Міністерство юстиції отримало понад триста п’ятдесят запитів Адміністрації Президента України, Апарату Верховної Ради України та Секретаріату Кабінету Міністрів. Територіальними органами Міністерства юстиції було отримано понад 62 тисячі запитів щодо наявності інформації в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Як відомо, функції спеціально уповноваженого органу з питань антикорупційної політики згідно із Указом Президента України від 05 жовтня 2011 року № 964 тимчасово покладено на Міністерство юстиції України.

У лютому 2012 року відповідно до положень статті 21 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», Міністерством юстиції було запроваджено та ведеться Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення, до якого заносяться відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.

За допомогою Реєстру забезпечується проведення спеціальної перевірки відомостей про осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається щороку 9 грудня за ініціативою ООН. У цей день у 2003 році у місті Меріда (Мексика) було відкрито для підписання Конвенцію ООН проти корупції.

Україна, ратифікувавши зазначену Конвенцію 18 жовтня 2006 року, взяла на себе зобов’язання щодо проведення ефективної скоординованої антикорупційної політики, яка сприятиме участі суспільства і яка відображає принципи правопорядку, належного управління державними справами й державним майном, чесності й непідкупності, прозорості й відповідальності.

ІА "Вголос": НОВИНИ