Про це він сказав сьогодні під час спільного засідання екологічних комісій обласної та міської рад щодо стану функціонування Львівського міського сміттєзвалища.
За словами Леоніда Кравця, робота Грибовецького сміттєзвалища повинна бути закінчена, але ще 4-4,5 роки є можливість експлуатувати це сміттєзвалище.
«Знову ж таки все залежить від тих об’ємів, які вивозяться на це сміттєзвалище. Але можна ці об’єми вивезти за 1 рік і потужність сміттєзвалище буде вичерпана», - зауважив заступник начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області.
На думку Леоніда Кравця, сьогодні основним питанням є розробка документації по новому сміттєзвалищу.
На запитання голови депутатської комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради Ірини Сех про те, чи можна оголосити Грибовеьке сміттєзвалище зоною надзвичайного екологічного лиха, Леонід Кравець відповів заперечно.
«Є певні пункти, коли можна оголошувати таку зону. Комісія з надзвичайних ситуацій при Адміністрації дійшла висновку, що підстав для оголошення території зоною екологічного лиха немає. Катастрофічної ситуації, яка би на державному рівні мала би оголосити це зоною надзвичайного екологічного лиха, немає», - зазначив представник екологічної інспекції.
Натомість голова комісії природокористування, охорони довкілля і благоустрою Львівській міської ради Євген Білінський сказав, що у криницях людей, які проживають у Грибовичах, Малехові та інших прилеглих до сміттєзвалища селах рівень фенолу перевищує норму в 7 тисяч раз.
«Це практично чиста нафта чи фенол», - наголосив Євген Білінський.
Водночас, на відміну від екологічної інспекції, в. о. начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Мирослав Хом’як також бачить більш ніж достатньо підстав для оголошення Грибовецької зони зоною екологічного лиха.
Вислухавши доводи опонентів, Леонід Кравець зазначив, що для того, щоб оголосити території навколо сміттєзвалища зоною екологічного лиха потрібно провести державну екологічну експертизу.
«Це є унікальне сміттєзвалище по своїй складності. Тому з цим питанням потрібно звертатися в Кабінет Міністрів, який має подати подання Президенту, який має підписати указ про визнання цього місця зоною надзвичайної екологічної ситуації», - сказав представник екологічної інспекції.
ІА "Вголос": НОВИНИ