Як повідомляє кореспондент Вголосу, заслухавши звіт управління про виконану роботу, колегія вирішила не давати їй оцінку, вилучивши відповідний пункт із проекту рішення.
Попередньо її мали намір оцінити на «задовільно», проте члени колегії з цим не погодились, вважаючи, що вона тягне на «не задовільно». В результаті головуючий на засіданні перший заступник губернатора Валерій П’ятак запропонував роботу управління взагалі ніяк не оцінювати.
В цілому звіт колегію не вразив.
Доповідач, перший заступник начальника управління у справах захисту прав споживачів Руслан Андриц, читав з папірця, скільки перевірок провело управління, скільки знайшло порушень і які штрафи за це наклало на підприємців.
«Я вас прошу: не зачитуйте нам того. Скажіть конкретно, які сектори є найбільш проблемними з точки зору дотримання мовного законодавства і що ми можемо зробити, щоб підсилити вплив мовної політики», — не витримав головуючий.
Представник управління, проте, виявився неготовий до предметної розмови, продовжуючи закидати присутніх статистикою перевірок.
«Зрозуміло. Перевіряєте і штрафуєте в межах повноважень», — перервав доповідь П’ятак.
«Ми змушені констатувати, що порушення у сфері дотримання мовного законодавства мають масовий, системний характер. Управління (у справах захисту прав споживачів) лише з-під батога почало перевірки», — відзначив присутній на засіданні депутат Львівської облради Ростислав Новоженець.
Відтак він запропонував колегії звернутись до голови ЛОДА Миколи Кмітя, щоби той, у свою чергу, звернувся у Держспоживстандарт (підрозділом якого є управління) із пропозицією звільнити з посади обласного споживзахисту Павла Сосновського, та й взагалі провести в управлінні кардинальні кадрові зміни.
Колегія на пропозицію Новоженця не відреагувала.
Раніше, у березні ц.р., колегія ЛОДА доручила управлінню у справах захисту прав споживачів Львівської області взяти на контроль ситуацію з дотриманням мовного законодавства суб’єктами господарювання у сфері торгівлі, ресторанного господарства, послуг та реклами.
ІА "Вголос": НОВИНИ