Про це з посиланням на заяви самих військових повідомляє The Wall Street Journal, передає Польське радіо

Однією з жертв російської кібертатаки став підполковник армії США Крістофер Леуру, який у липні заступив на посаду командувача бази НАТО у Польщі.

За його словами, одного разу він повернувся до свого автомобіля після закінчення стрільб й виявив, що його особистий iPhone піддався гакерській атаці: невідомі намагалися зламати другий рівень захисту пароля з російської IP-адреси.

«На екрані була маленька карта Apple, і в центрі карти була Москва. Там був напис: хтось намагався отримати доступ до вашого iPhone», – зазначає Леуру.

Як зазначається у матеріалі, Леуру, який готує тактичні позиції військ до відбиття потенційного російського вторгнення, також виявив, що за ним «фізично стежать через його iPhone». Зокрема, росіяни намагалися визначити його місцезнаходження за допомогою геолокації.

Такі ж проблеми спостерігали зі смартфонами 6 солдатів, які перебувають під його командою. У них зламали телефони або акаунти Facebook.

На Заході вважають, що в кризовій ситуації зламані телефони можуть бути використані для уповільнення реакції НАТО на військові дії Росії, якщо, наприклад, особистий телефон командира буде використаний для відправки помилкових розпоряджень. Хоча такі повідомлення, отримані з особистого пристрою, мають ігноруватися, це може створити плутанину.

«Якщо ж зламаний телефон потрапить в зону, що охороняється, наприклад на військовий командний пункт, він може бути використаний для збору конфіденційної інформації», – зазначає видання.

Як повідомив газеті експерт дослідницького центру Chatham House Кир Джайлс, нинішня російська кампанія із переслідування й залякування вояків НАТО є «безпрецедентною».

 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ