Правозахисники відзначають, що ролики Соколовського могли образити окремих громадян Росії, але дії чоловіка не становлять суспільної небезпеки, а тому його кримінальне переслідування – «це необґрунтоване обмеження права на свободу слова», - пише Радіо свобода.
У Human Rights Watch додали, що в останні роки серед фігурантів справ про «екстремістську діяльність» у Росії все частіше опиняються блогери, журналісти, опозиційні активісти, борці за права етнічних меншин, а також ті, хто критикує Російську православну церкву. Це і, зокрема, вирок Соколовському є «наочним прикладом того, як російська влада використовує розмиті норми антиекстремістського законодавства для придушення свободи слова і культивації самоцензури», стверджують правозахисники.
Як писав «Вголос», Соколовського затримали у вересні 2016 року. За те, що молодик грав у Pokemon Go в православному храмі, йому пред'явили звинувачення в образі почуттів віруючих. Окрім цього, блогера звинуватили в «збудження ненависті до духовенства» за висловлювання про те, що заяви патріарха Кирила не відповідають його образу його власного життя.
ІА "Вголос": НОВИНИ