В Чорному морі роботи вестимуться у Західно-Чорноморській ділянці площею 8,6 тис. кв. км. на глибинах від 600 до 2250 метрів. «Роснефть» вже повністю здійснила вивчення даної території сейсмічними методами та визначила 6 перспективних зон з сумарними запасами реально видобувних ресурсів у 10 млрд барелів нафти. Через три роки на цій ділянці мають бути пробурені дві пошукові скважини.

Доля Eni у спільному проекті становить 33,33%. Для його реалізації має бути створене спільне підприємство. Відповідно до угоди Eni повністю забезпечує фінансування комплексу геологорозвідувальних робіт, які необхідні для підтвердження комерційної перспективи родовищ. Натомість, уряд РФ надав серйозні гарантії щодо значних податковитх пільг та нульової ставки експортного мита.

Eni володіє значним досвідом роботи на норвезькому шельфі . Цікаво, що їй належить 50 % у трубопровідному проекті «Голубий потік» (інші 50 % належать «Газпрому»). Головним акціонером Eni є міністерство економіки та фінансів Італії (20,31 %) та державна компанія CDP SpA (9,99 %). Минулорічна ринкова капіталізація Eni – 97,53 млрд. євро.
 
Джерело: rosneft.ru

ІА "Вголос": НОВИНИ