У міжнародному обігу абревіатура БРІК з'явилася 2001 року, але відтоді багато що змінилося. Тепер, коли Бразилія і Росія борються з рецесією та значно менше, ніж раніше, впливають на світову економіку, О'Ніл не приховує, що готовий скоротити свою абревіатуру до IК.

Це станеться, якщо найближчі три роки для Бразилії і Росії будуть такими ж, як 2014-й. Торік ВВП РФ скоротився на 1,8%, Бразилії зріс на 0,3%. Водночас економіка Індії зросла на 5,5%, Китаю – на 7%.

2007 року перед початком світової фінансової кризи економіка Росії зростала зі швидкістю 8,5%, Бразилія показала 6% росту. Обидві країни виграли від буму на сировинних ринках, які тепер перебувають у не найкращому стані, а ціни на сировину падають. Економіст наголошує на тому, що обидві країни сильно страждають від корупції.

Колишній головний економіст «Goldman Sachs» відзначає, що за рахунок прискорення темпів зростання економіки Китаю та Індії БРІК легко підтримують свої позиції як «найбільш динамічна сила у світовій економіці». За щорічного семивідсоткового темпу зростання економіки Китаю глобальний ВВП збільшуватиметься на трильйон доларів кожного року, вважає економіст.

Джим О'Ніл раніше передбачав, що до 2015 року країни БРІК випередять Сполучені Штати за показником номінального ВВП. Тепер він очікує, що це станеться не раніше ніж 2017 року, а зростання відбуватиметься насамперед завдяки Китаю.

ІА "Вголос": НОВИНИ