Варшаву відвідав представник Ріната Ахметова Віталій Бутенко – директор Донбаської паливно-енергетичної компанії (ДТЭК) зі стратегії, злиття й поглинань. Він провів переговори з представниками польських енергетичних фірм стосовно існуючих ліній електропередач між Україною та Польщею.
На сьогодні Україну і Польщу сполучають дві ЛЕП: діюча малопотужна Добротвір (Львівська область) – Замость (Польща) і ще не експлуатована нині високовольтна (потужністю 1300 MW) Хмельницький – Жешув (Польща), яку можна було б використати для експорту української електроенергії до Польщі.
Партнером ДТЭК можуть стати Польські електроенергетичні мережі (ПЕМ) Оператор – державне акціонерне товариство, яке відповідає за всі лінії електропередач на східних кордонах Польщі. ПЕМ і ДТЭК знайшли спільну мову щодо проекту будівництва інтерконектора (з’єднувача) постійного току між Україною і Польщею.
Донецький бізнес до пошуку «виходів» електроенергії на Захід спонукала криза, яка спричинила різке падіння попиту на національному ринку. Поляки ж зацікавилися пропозицією українських бізнесменів з огляду на зростання попиту на електроенергію на польському ринку і закінчення, вже в недалекому майбутньому, терміну експлуатації кількох електростанцій, що входять в систему електропостачання РП.
Реалізація цього проекту вартістю понад 130 мільйонів Євро, в разі залучення приватного бізнесу до спеціально створеного міжнародного консорціуму, може зайняти лише 3 роки. Потім у Польщі буде створено фірму, яка продаватиме українську електроенергію.
Своїми заходами ДТЭК створює конкуренцію «Укренерго», з яким ПЕМ Оператор розпочав переговори в ході останнього візиту польського президента до Донецька. «Укренерго» запропонувало польському оператору будівництво т.зв. синхронічного з’єднання, яке дозволило б повністю інтегрувати українську енергетичну систему з електроенергетичною системою Західної Європи (UCTE - Union For The Co-Ordination Of Transmission Of Electricity) та від’єднатися від російської. Оскільки на реалізацію проекту «Укренерго» пішло б щонайменше 10 років і мільярди доларів, більш привабливо для ПЕМ виглядає пропозиція ДТЭК.
ІА "Вголос": НОВИНИ