Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив заступник начальника Головного управління освіти і науки, начальник управління професійної освіти науки та координації діяльності вищих навчальних закладів Львівської ОДА Мирослав Сорока.

За його словами, у області наразі немає спеціального органу, який би здійснював моніторинг потреб на ринку праці на майбутні 5-10 років. Лише служба зайнятості вивчає потребу українських виробників у майбутніх кадрах.

«Оскільки сьогодні найактуальнішим є питання якості освіти працівників, а не їх кількості, то працедавці обов‘язково повинні брати безпосередню участь у навчанні своїх майбутніх кадрів. Така співпраця повинна відбуватися на трьох етапах: організація практики на виробництві, здійснення оплачуваної виробничої практики на власних підприємствах, участь роботодавця в оновленні матеріально-технічної бази - тут виробник дає можливість учням ще під час навчання ознайомитись з технікою, на якій він буде працювати в майбутньому. Вважаю, що лише при наявності такого «трикутника» можна зменшити суттєву різницю між попитом і пропозицією на ринку праці, а також швидко реагувати на потреби підприємств на ринку праці» - сказав Мирослав Сорока.

Як розповів Михайло Сорока, найчастіше підприємства шукають працівників за допомогою центру зайнятості, а також через інтернет та оголошення на радіо та в газетах.

ІА "Вголос": НОВИНИ