РЖБ "Сны" (2009)

Саундтрековий бекграунд навколишніх снів. Зітканий з аудіо та відео семплів аналог нічного пачворка зробленого власним руками. Альманах перетасованих мелодій і ритмів у вибраному.

Абстрактно-інструментальний хіп-хоп від Романа РЖБ, чи то з Владивостока, чи то з Хабаровська. На приблизній інструментальній звитязі минулого року пробігала банда Flying Lotus з диском "Los Angeles". На інших (також приблизних) територіях водиться такий персонаж, як Kid Koala.

Концептуальна схема цитатного мислення в якому у довільному порядку перемішані та змозаїковані сюрреалістичні химери та мелодійні, як рапідний вихід Афродіти з океану, звуки. Сон – як набір семплів, довільних асоціацій та архетипних символів. Перемішана в барабані мозку лото-забава з виграшним номером у кращому варіанті. Хтось втікає у райдужні сни від жорстокого реалу. Хтось втікає від жорстокого реалу снів у витиснену (і тому, доволі нейтральну) побутовість (поки не прибігають пси-образи з минулого життя).

Набір пізнаваних кіношних семплів (від Науки Сну Мішеля Гондрі до Вбити дракона, Країни припливів ітеде). Море джазових, соульних, свінгових семплів під розслаблений біт. Короткотривалість вінілових вставок у психоделічному вертіго. Прикладна мультяшність, як втеча у фразу "мама, роди меня обратно".

Зручна м'якість і екзистенційна шипучість розтягнена на 56 хвилин. Хронометраж на диво не набридає. Переверзійний сексуал, як на диску "Плёнка" (2007) транформується лише у охі-ахі еротичного сну і літають сновидінні вагання між диском "Сны" та альбомом "Сны, которые не вспомнил".

1. Подушка
2. Фантазер
3. Мелодия Прошлого Лета
4. Наука Сна
5. Диафильм: Черно-белый Сон
6. Утка Элингтон
7. Фабрика облаков (+ StUpor)
8. Останься
9. Если Бы Только..
10. Диафильм: Цветной Сон
11. Цена Молока
12. Неизбежная Левитация (+ Capo Di Tutti Capi)
13. Человек с Сатурна
14. Сомнительное Счастье
15. Джелиза-Роза
16. Ветка-Дракон
17. 2012 (+ Андрей Грант)
18. Царапаться
19. Осиная Фабрика
20. Осознанный Сон (+ Larie One)
21. Анархия в Целлофане
22. Эротический Сон
23. Мы Готовим Вам Утро
24. Капучино. С Корицей, Конечно
25. Айсис | Исида Умм
26. Проснись!
27. По Дороге К Солнцу
28. Мысли
29. Мистер Ай и Мистер Эй
30. Пора | аУтро

РЖБ "Сны, которые не вспомнил" (2009)

На користь цього диску схиляє 21 хвилина його тривалості, чи напевне, краще написати забуття. Та й дуже часто, найцікавіші ті сни, які не вдалося згадати. Той ж симбіоз пляжно-соульних картинок з якісних реклам далеких островів з усім романтичним переліком та фільмовим екзистенціалізмом (салют Du levande Роя Андерсона). Надиханість азотом пригадує трек "That's That" від маскового мена з новим юзерпіком DOOM (та й не тільки його).

Концептуальна семпельність рулить зі своїм набором асоціацій і не сказати, що "Сны" та "Сны, которые не вспомнил" – це тотожні поняття. Останній відрізняє більша заглюченість, якщо не сказати "глітчевість".

Заплутана розплутаність приховується у хитросплетінні образів, як куля зі зміщеним центром. Семпловість рекошетить поза принципами логоцентризму. Траєкторія такого саунду набуває технологічної експансивності. І це краще за кулю дум-дум. Сон – це ж майже, як смерть. Для когось, навіть краще за смерть.

Далі немає слів. Лишились одні сліпучі образи.

1. Чепуха
2. Диафильм – Забытый Черно-Белый Сон
3. Исповедь Психиатра
4. Гайки
5. Мама
6. Она не врет
7. ПСС (Особенности Мозга)
8. Диафильм – Забытый Цветной Сон
9. Подвески Коллимуна
10. Жмурься, Жмурься
11. УХмерика
12. Верь В Меня
13. Папа (стихотворение – А.Радионов)
14. Читайте, Андрей, Читайте
15. Ахупеч

ІА "Вголос": НОВИНИ