Схоже, що Садовий дістав всіх, а у політичної та бізнесової еліти Львівщини уже сформувалася правильна думка, що треба дати мерові під зад. Найвиразніше цей настрій проявився на минулій сесії Львівської облради. За очевидного сприяння голови облради Мирослава Сеника, депутати піддали роботу мера Львова нищівній критиці. На цій сесії був вперше озвучений заклик до усунення Садового. Це зробив представник «Свободи» Олексій Кайда. Практично усі спостерігачі (хтось із подивом, а хтось і з радістю) відзначили, що заклик до відставки Садового знайшов позитивний відгук практично у всіх присутніх політиків.
У виступах депутати облради згадали Садовому все: і махінації з підготовкою до Євро-2012, особливо в частині будівництва стадіону, і мляву «самопоміч» замість ремонту доріг, і недолугу кадрову політику, і те, що мер уникає спілкування з депутатами та ігнорує їхні звернення.
Облрада так і не прийняла рішень після заслухання інформації глави Львівської ОДА про підготовку до Євро-2012. Зате з очевидним і неприхованим задоволенням депутати сприймали озвучені на цій сесії пропозиції звернутися до СБУ з проханням розслідувати діяльність Садового у питанні підготовки до Євро-2012 і визнати її такою, що шкодить інтересам держави.
На цьому тижні серіал «Садового у відставку» може отримати продовження, причому не тільки в облраді, але й на засіданні Львівської міської ради, яке має відбутися у найближчий четвер. Попереднє пленарне засідання львівської міськради показало, що Садовий втратив контроль над міським парламентом. Представники частини фракцій просто ігнорують Садового, не відвідуючи засідання колегій, а на сесії депутатська більшість демонстративно блокує всі питання, ініційовані мером та виконавчою владою, зате дружно голосують за прийняття питань у яких зацікавлені вони особисто. Це, зрозуміло, майнові та приватизаційні питання, можете не перевіряти.
На сьогодні вже сформувалася критична маса невдоволених політиків та бізнесменів, яка готова повторити сценарій дострокового припинення повноважень міського голови Львова, як це було з Буняком. Проте навряд чи дострокова відставка Садового станеться саме зараз.
Цьому заважають декілька факторів.
Перший – загальнополітична ситуація. Велика ймовірність дострокових парламентських виборів, а також старт президентських – вимагає концентрації всіх сил. Дестабілізація ситуації у регіонах, особливо тих, де пропрезидентські сили мають свій базовий електорат, не входить у плани Києва і керівні органи партій стримуватимуть хіть місцевих політиків.
Другий – ті сили, які ініціюють відставку Садового, не готові взяти на себе політичну відповідальність за ситуацію у Львові. Адже добре зрозуміло, що за час, який залишився до наступних виборів міського голови (2010 рік), не вдасться вирішити жодної проблеми, проте доведеться відповідати за провал Євро у Львові.
Третій – дострокова відставка для Садового була б насправді порятунком, створивши для нього вельми комфортні умови для перемоги на наступних виборах мера. Адже депутати так скомпрометують себе за цей рік "дєрібанами", що часи Садового здадуться пересічному виборцю цілком непоганими. А Садовий, знову висунувши свою кандидатуру на чергових виборах, заявлятиме, що якраз цього одного року, який він не добув на посаді мера, йому якраз і не вистачило, щоб реалізувати попередні обіцянки.
ІА "Вголос": НОВИНИ